Tekstilac pobedio Inđiju i stigao do drugog mesta na tabeli (FOTO)

Derbi 25. kola Prve lige Srbije odigran je u Odžacima, gde je domaći Tekstilac posle preokreta savladao Inđiju sa 2:1 i prestigao je u borbi za poziciju broj dva, koja na kraju sezone donosi direktan plasman u najjači rang domaćeg fudbala.

Poveli su gosti preko Stefana Mihajlovića u 23. minutu iz slobodnog udarca. Uzvratio je Princ Laki Ukačukvu u 24. minutu za izjednačenje, da bi konačnih 2:1 postavio rezervista Miloš Zličić golom u 64. minutu.

Plavo-beli su novim trijumfom stigli do drugog mesta na tabeli gde su poslednji put bili posle osmog kola.

Tekstilac – Inđija 2:1 (1:1)

Tekstilac: Brać, Luković, Marjanović, D. Stojanović, Princ Ukačukvu, Vasić, Sredojević, Jočić, Davidović, Marković, Kodžić. Igrali su još: Zličić, S. Stojanović, Stanković, Avram i Obekpa.

Inđija: Tasić, Kukolj, Mitrović, Popović, Subotić, Vuković, Janjić, Mijailović, Mihajlović, Stojanović, Radosavljević. Igrali su još: Grbović, Maričić, Đorđević, Milošev i Desančić.

Prva liga Srbije 25. kolo kompletni rezultati: Tekstilac – Inđija 2:1, OFK Beograd – Kolubara 4:1, Grafičar – Radnički (SM) 0:1, Novi Sad 1921 – Smederevo 1924 0:1, Dubočica – Mladost GAT 1:2, Radnički (NB) – OFK Vršac 1:0, Jedinstvo – Mačva 1:0, Metalac – Sloboda 2:1.

Tekstilac u sledećem kolu gostuje kod Kolubare i u tom meču izabranici trenera Branka Mirjačića imaće priliku da se revanširaju Lazarevčanima za minimalni poraz u Odžacima u prvom delu sezone.