Super Enpi kup više nego uspešan za takmičare SBK Mladost iz Odžaka

Takmičari Sportskog borilačkog kluba “Mladost” iz Odžaka nastupili su na jubilarnom 20. internacionalnom “Super Enpi kupu” u Subotici i osvojili su ukupno 12 medalja u karateu u borbama i katama i pet medalja u disciplini vu šu sanda.

mladost-u-suboticiDva zlata u karateu osvojila je kadetkinja Anđela Jovanović (borbe +50 kg, borbe apsolutna kategorija). Najsjajnijim odličjem okitio se i Danilo Ranđelović (juniori borbe apsolutna), kao i Nenad Vasić (pioniri borbe apsolutna).

Srebro su osvojili: Ana Žjak (mlađe seniorke borbe apsolutna), Danilo Ranđelović (juniori borbe +70kg), Nina Stojić (pionirke borbe apsolutna) i Nenad Vasić (pioniri kate).

Bronza je pripala: Milanu Jovkiću (juniori borbe -70kg), Ani Žjak (seniorke borbe +60kg), Teodori Tomanović (kadetkinje borbe apsolutna) i Nenadu Vasiću (pioniri borbe -30kg).

Vu šu sanda: zlato – Danilo Ranđelović (juniori borbe +70kg), Anđela Jovanović (juniorke borbe +50kg); srebro –
Vladan Stefanović (juniori borbe -60kg); bronza – Ana Žjak (seniorke borbe -65kg), Milan Jovkić (juniori borbe +65kg).

Takmičenje u Subotici okupilo je 1200 učesnika iz 13 država.

“U izuzetno jakoj konkurenciji u oba sporta, svi takmičari SBK ‘Mladost’ su pokazali veliko znanje i borbenost zbog čega su uspeli osvojiti značajan broj trofeja. Najbolja takmičarka bila je Anđela Jovanović, koja je uvek posebno raspoložena za borbe na ovom prestižnom takmičenju. Bila je najbolja u tri kategorije u dva sporta. Svoje prve pobede u borbama ostvarili su: Teodora Tomanović i Nina Stojić u karateu i Vladan Stefanović u vu šu kung fu sportu”, napisao je predsednik kluba Milosav Milosavljević.

Organizatori “Super Enpi kupa” bili su Šotokan karate savez Srbije, Srpski kung fu vu šu savez i SBK “Spartak Enpi”.