Sportski vremeplov (48): Ćulibrk prvak Vojvodine

Bacač koplja Zoran Ćulibrk osvojio je prvo mesto na Juniorskom prvenstvu Vojvodine u atletici održanom uoči 1. maja u Senti.

(“Glas odžačke komune”, 11. maj 1983. godine)

sportski-vremeplov-48Mladi atletičar Mostonge iz Odžaka hicem od 52,88 metara ubedljivo je trijumfovao, a ovaj rezultat svrstao ga je u red favorita na Prvenstvu Jugoslavije, takmičenju za koje se Ćulibrk kvalifikovao osvojivši prvo mesto u Vojvodini.

Istog dana, ali u Zrenjaninu održano je i Prvenstvo Vojvodine za juniorke. Na ovom takmičenju Zorica Bomešter osvojila je četvrto, a odžačka štafeta 4 x 100 metara šesto mesto. Značajno je napomenuti da su Odžačane na ovom juniorskom takmičenju predstavljale pionirke, pa je time njihov plasman vredniji.

Iz AK Mostonga informisani smo da će 20 članova ovog kluba učestvovati na kvalifikacijama za Pionirski kup Vojvodine, koji se 22. maja održava u Zrenjaninu. Ko prebrodi kvalifikacione norme naći će se 8. juna na finalu Pionirskog kupa u Novom Sadu.

I dok najmlađa generacija odžačkih atletičara niže uspehe, ni stariji ne sede, nego iz nedelje u nedelju učestvuju na raznim trkama dugoprugaša. Najnovije takmičenje imali su na trci Beograd – Obrenovac na kojoj je Vlado Špajzer osvojio četvrto, a Miroslav Anđelković šesto mesto.