Sportski vremeplov (35): Pobednički pehar Omladincu

U finalu Kupa na području opštine fudbaleri iz Deronja savladali su kao gosti tim BSK-a iz Bačkog Brestovca.

(“Glas odžačke komune”, V. Kurtović, 15. april 1987. godine)

sportski-vremeplov-35U finalnoj utakmici takmičenja za Kup maršala Tita na području opštine fudbaleri Omladinca iz Deronja savladali su kao gosti tim BSK-a iz Bačkog Brestovca sa 5:3.

Deronjski fudbaleri bolje su se kretali po teškom i raskvašenom terenu, pa su nakon nekoliko grešaka odbrambenih igrača domaćeg tima već posle 65. minuta igre vodili sa 5:2. Pet minuta kasnije BSK je smanjio rezultat na 5:3, ali istovremeno to je bilo i sve što su domaći fudbaleri uspeli da naprave do kraja ove utakmice.

U polufinalnim utakmicama BSK je kao gost u Bačkom Gračacu pobedio tim Borca sa 3:1, dok je Omladinac na svom terenu savladao odžačkog Tekstilca sa 5:4 i to tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, jer je susret u regularnom vremenu završen nerešeno – 1:1.