Sedmoro karatista Mladosti nastupilo na EP i Kohai kupu

U Subotici je od 5. do 7. maja održano 7. Evropsko prvenstvo Šotokan karate do federacije Ujedinjenih nacija (SKDUN) i 7. Evropski Kohai kup. Učestvovalo je više od 1.200 takmičara iz 20 evropskih država. U sastavu reprezentacije Srbije bilo je sedam članova Sportskog borilačkog kluba “Mladost” iz Odžaka.

mladost-1Na EP takmičili su se najbolji predstavnici svojih država, nosioci najmanje braon pojasa.

Nikolina Lemić osvojila je zlatnu medalju u borbama kao članica juniorske ekipe Srbije.

Pojedinačno srebro pripalo je Milanu Jovkiću u kategoriji kadeti borbe do 62 kilograma.

mladost-2Bronzu su osvojili Danilo Ranđelović u kategoriji kadeti borbe do 62 kilograma i Sara Milosavljević u kategoriji pionirke borbe preko 35 kilograma.

Predstavnici “Mladosti” su osvojili srebro i bronzu u pojedinačnoj konkurenciji kadeta – borbe do 62 kilograma, što je pokazatelj da odžački klub ima najbolje takmičare u toj uzrasnoj kategoriji u Evropi.

mladost-4Zapažen nastup na EP imao je i Marko Maksimović koji je zauzeo 9. mesto.

Uroš Dobrić i Nikolina Lemić su izgubili u prvom kolu od, ispostavilo se na kraju, novih šampiona Evrope.

Evropski Kohai kup je takmičenje na kome nastupaju nosioci plavih pojaseva i nižih zvanja. Manuela Dragičević je na ovom takmičenju osvojila srebrnu medalju u kategoriji kadetkinje borbe preko 57 kilograma. Anđela Jovanović je u svojoj kategoriji zauzela peto mesto.

mladost-5Internacionalne sudije iz Odžaka, Milosav i Damir Milosavljević, bili su šefovi na dva od osam borilišta na prvenstvu i dobili su priznanje za vrhunsko suđenje.

Kao glavni sudija u borilištu odlično je radila još jedna članica odžačkog kluba, Maja Luketa.