Karavukovački Polet pobednik 23. Memorijala Nikola Kostadinović – Kole

Fudbaleri Poleta iz Karavukova pobednici su 23. Memorijalnog turnira “Nikola Kostadinović – Kole” koji se organizuje u znak sećanja na nekadašnjeg igrača OFK Odžaka. Treće mesto osvojila je ekipa domaćina.

Pobednička ekipa Poleta
Bogdanović načeo ekipu Tvrđave, Stanković duplirao prednost

U finalnoj utakmici Karavukovčani su borbenom igrom nadvisili isto tako raspoloženu ekipu Tvrđave iz Bača koja je prvog dana u polufinalu bila bolja od OFK Odžaka.

Prvi pogodak postigao je kapiten Poleta Bogdanović, a igrao se 20. minut. Prednost ekipe iz Karavukova udvostručio je Željko Stanković golom u 38. minutu, a rezultatom 2:0 se otišlo na pauzu. Igrači Tvrđave uspeli su u drugom delu samo da smanje prednost Poleta. Strelac za tim iz Bača bio je Šomoši u 53. minutu.

Polet – Tvrđava 2:1 (2:0)

Polet: Ivanović, R. Milenković, Ž. Stanković, N. Milenković, Doroslovac, Bogdanović, Nikić, S. Stanković, Stoiljković, Aleksić, Milunović. Igrali su još: Jovčić, N. Stanković, Kostadinović, A. Stošić i Malinović.

Tvrđava: Majkić, Milenković, Bundalo, Ognjenović, Šomoši, Agbaba, S. Končar, Radaković, Vučić, Vranješević, Vračević. Igrali su još: N. Končar, Dedić, Gojić i Kovačević.

Lazić i Radojičić doneli pobedu i treće mesto ekipi OFK Odžaka

U susretu za treće mesto sastali su se OFK Odžaci i Zadrugar iz Srpskog Miletića.

Domaća ekipa je svoju bolju igru u prvom poluvremenu krunisala sa dva pogotka. Prvo je Lazić savladao golmana Miletića u 10. minutu, da bi Radojičić golom u 45. minutu duplirao prednost domaćina.

Fudbaleri Zadrugara su u nastavku zaigrali bolje, a plod takve igre je i pogodak u 65. minutu koji je postigao Ilić.

OFK Odžaci – Zadrugar 2:1 (2:0)

OFK Odžaci: Kuzmanović, Radojičić, Grković, Lazić, Kuduzović, Vasiljević, Popović, Zagorčić, Dimić, Petković, Mitrović. Igrali su još: Starčević, Koprivica, Krstić i Prečanica.

Zadrugar: Stefanović, Tasić, Kanja, Končarević, Veselinović, Tojić, Irić, Lamoš, Rančić, Pjević, Zambo. Igrali su još: Ilić, D. Vuković, Blagojević, Nikolić, Milenković, N. Vuković.

Peharima su nagrađene tri najbolje ekipe, a Karavukovčanima je pripao i veliki prelazni pehar koji će do narednog turnira krasiti njihove klupske vitrine.

Za najboljeg igrača Memorijala proglašen je Dragan Doroslovac iz Poleta, dok je najbolji golman Boris Ivanović, takođe član pobedničke ekipe. Pošto nijedan od strelaca nije postigao više od jednog gola, komisija za dodelu priznanja je odlučila da za najboljeg strelca proglasi igrača Tvrđave Borisa Šomošija.

U predigri prvih timova odigran je turnir mlađih kategorija – generacija 2008. Prvo mesto osvojili su mladi fudbaleri Tekstilca iz Odžaka, drugo mesto zauzela je ekipa OFK Odžaka, treći je Polet iz Karavukova, a četvrti Zadrugar iz Srpskog Miletića.