Pehar pobednika Kupa Vojvodine u odbojci otišao u Inđiju i Klek

Finalne utakmice Kupa Srbije na teritoriji Vojvodine za odbojkašice i odbojkaše odigrane su u sportskoj hali u Odžacima.

ok-indjija-kupU konkurenciji seniorki do završnice Kupa Vojvodine stigle su ekipe Novog Sada i Inđije. Pehar pobednika je pripao odbojkašicama Inđije koje su odigrale odličan meč i slavile maksimalnim rezultatom – 3:0.

Sudije: Jan Očenaš (Bačka Palanka), Nikola Đurić (Sombor)

Novi Sad: Rubežić, Račić, Vujović, Vranjković, Gavranović, Joldić, Sekulić, Novaković, Racić, Vučetić, Miladinović, Radović, Jovanović, Vuković.

Inđija: Španović, Barnak, Janjušević, Ljubičić, Mrđen, Orlić, Jovanović, Dubačkić, Matić, Obrenović, Marković, Kotarac, Katić.

Odbojkašice Inđije bolje su počele susret i lako došle do prednosti 10:2, koju su sigurnom igrom sačuvale i uvećale do kraja prvog seta koji su rešile u svoju korist rezultatom 25:11.

Drugi set bio je repriza prvog. Odbojkašice Inđije počele su u istom ritmu i vrlo brzo došle do prednosti 7:1, na krilima u ovom susretu sjajne Teodore Obrenović koja bi sigurno bila proglašena za najbolju igračicu finala, da se takvo priznanje dodeljivalo. Do prve set lopte Inđijke su došle pri rezultatu 24:12 i odmah je iskoristile za konačnih 25:12 u drugom setu.

Nešto jači otpor pružile su igračice Novog Sada u trećem setu koji je završen rezultatom 25:18 za Inđiju, za konačnih 3:0 posle sat i po igre.

– Pre svega čestitao bih ekipi Novog Sada na plasmanu u finale. Mi smo krenuli rano u pripreme, spremali smo se za ovo, očekujemo jednu jako bitnu sezonu za nas, tako da smo u ceo Kup ušli jako spremni. Došli smo danas izuzetno motivisani da pokažemo da jesmo ozbiljna ekipa na koju se može računati da će biti u vrhu tabele ove godine i mislim da smo to demonstrirali. Devojkama čestitke na sjajnom odnosu, kako na treninzima tako i na utakmicama, a zahvalio bih se upravi što nam je omogućila sjajne uslove za rad – izjavio je trener odbojkašica Inđije Miloš Milić po završetku finalne utakmice.

Muško finale rešeno posle pet setova

Mnogo više neizvesnosti bilo je u muškom finalu koje se igralo na pet setova i završeno je pobedom ekipe Klek Srbijašume.

ok-klek-kupSudije: Mario Peić (Subotica), Vojislav Anđelković (Kula)

Novi Sad Maneks: Mirković Mir, Lukić, Medić, Mirković Mil, Dobrodolski, Bogunović, Bugarinović.

Klek Srbijašume: Šušić, Tanović, Šimon, Rajlić, Salatić, Mihajlović, Đukanović, Providžalo, Kisić, Filipaš, Petrović, Janjić.

Prvi set odbojkaši Novog Sada Maneksa rešili su u svoju korist posle preokreta koji je u završnici seta odličnim servisima režirao Dušan Bogunović. Bilo je 25:23 za Novi Sad.

Nakon početnog vođstva igrača Klek Srbijašuma u drugom setu, u nastavku tog dela susreta uglavnom se igralo poen za poen. Neizvestan set otišao je na stranu ekipe iz Kleka rezultatom 25:22.

Posle izjednačenja igrači Kleka su ubacili u višu brzinu i sigurnom igrom osvojili su i treći set rezultatom 25:12, dok je u četvrtom setu ponovo viđena velika borba iz koje je kao pobednik izašla ekipa Novog Sada. Taj deo utakmice završen je rezultatom 25:20.

Pobednika finala Kupa Srbije na teritoriji Vojvodine u konkurenciji seniora odlučio je peti set u kome je ekipa iz Kleka već na startu povela sa 5:0. Vodili su Klečani 9:1 i 12:2, a pri rezultatu 14:3 nisu iskoristili prvu meč loptu. Učinili su to već u narednom poenu za 15:4 u trećem setu i konačnih 3:2.

– Bila je vrlo teška utakmica, mi smo tek izašli iz priprema i bez treninga sa loptom, još uvek se uigravamo, ali mislim da je za nas bila vrlo dobra utakmica gde smo pokazali veliku borbenost, kao i protivnička ekipa. Mislim da je pobednika odlučila naša veća želja u petom setu i da smo pokazali da smo realno bolji od ekipe protivnika. Imamo dosta mladih igrača koji se kale i nama ovakve utakmice dosta znače. Još uvek imamo oscilacije, ali nadam se da ćemo to do početka sezone sve ispraviti i da će to ići u dobrom pravcu – kaže Boris Tanović, kapiten OK Klek Srbijašume.

Odbojkaški savez Vojvodine kao organizator takmičenja pobednicima Kupa Srbije na teritoriji Vojvodine u obe konkurencije dodelio je pehare i medalje u trajno vlasništvo. Peharima i medaljama nagrađene su i ekipe koje su poražene u finalu.

Po prvi put je završnica Kupa Vojvodine za odbojkaše i odbojkašice održana u hali Sportskog centra Odžaci uz podršku lokalne samouprave, a da ova velika sportska manifestacija i praznik odbojke protekne u najboljoj organizaciji zaslužni su ljudi iz Sportskog saveza opštine Odžaci.