Nove medalje za karatiste Mladosti

U Baču je u nedelju, 17. marta, održan tradicionalni karate turnir u organizaciji KK “Partizan” i Šotokan karate saveza Srbije, uz učešće preko 200 takmičara iz 24 kluba.

SBK Mladost Odžaci
Za Sportski borilački klub “Mladost” iz Odžaka nastupilo je 17 takmičara i takmičarki u 22 takmičarske discipline pojedinačno i jedna ekipa. Osvojili su ukupno 22 medalje.

7. Elena Stojanović, poletarke kate
8. Ekipa starijih pionirki kate (Dajana Velemir, Nina Stojić i Lana Luketa )

8. Nenad Vasić, stariji pioniri borbe -30 kg

Priliku da steknu prva takmičarska iskustva imali su najmlađi takmičari, koji su bili odlični i zasluženo se okitili velikim brojem medalja. Kao nova nada odžačkog kluba istakla se Elena Stojanović osvojivši zlatnu medalju. Iskusna mlada takmičarka Dajana Velemir, bila je najbolja predstavnica “Mladosti” u Baču, osvojivši tri zlata, u katama i borbama, obavestio nas je predsednik kluba Milosav Milosavljević.

Narednog vikenda je Prvenstvo Vojvodine u karateu za starije uzraste koje će se održati u Kikindi, gde će SBK “Mladost” imati brojnu i kvalitetnu ekipu, tako da se i na tom takmičenju očekuju dobri rezultati.