KK Mladost na Prvenstvu Vojvodine u Vrbasu

U sportskoj hali u Vrbasu 8. maja održano je Prvenstvo Vojvodine u karateu u organizaciji Karate federacije Vojvodine i KK Slavija iz Bača, uz učešće preko 450 takmičara iz 23 kluba. Za KK Mladost iz Odžaka nastupilo je 17 takmičara u 28 pojedinačnih disciplina i tri ekipe.

1Takmičari Mladosti osvojili su ukupno 17 medalja, a odžački klub je u generalnom plasmanu zauzeo odlično šesto mesto. Svi osvajači medalja izborili su plasman na Prvenstvo Srbije.

Na Prvenstvu Vojvodine zlatne medalje osvojili su Nikolina Lemić, Marijana Miletić (2 zlata), Danilo Ranđelović, Milica Popović, Sara Milosavljević, ekipa kadeta u borbama (Danilo Ranđelović, Milan Jovkić i Petar Golubović) i ekipa starijih pionirki u borbama (Anđela Jovanović, Milica Popović, Tea Stojković i Sara Milosavljević).

Srebro je pripalo Milanu Jovkiću (2), Branislavu Katiću, Borisu Segediju, Anđeli Jovanović i Petru Goluboviću.

Nikolina Lemić, Marko Miletić i Boris Segedi osvojili su bronzane medalje.

Komisija za dodelu priznanja UO Karate federacije Vojvodine proglasila je kadeta Milana Jovkića za najuspešnijeg takmičara u 2015. godini, a Damiru Milosavljeviću uručeno je priznanje i pehar za najboljeg sudiju u prošloj godini.