Karatisti Mladosti uspešni na Prvenstvu Vojvodine

Prvenstvo Vojvodine u karateu za sve uzraste održano je u Kikindi u subotu, 23. marta, uz učešće preko 450 takmičara iz 27 klubova. Za Sportski borilački klub “Mladost” iz Odžaka nastupio je 21 takmičar pojedinačno i tri ekipe.

SBK Mladost Odžaci
Takmičenje je organizovano u katama i borbama, pojedinačno i ekipno, za nade, kadete, juniore, seniore i veterane i bilo je kvalifikaciono za prvenstvo Šotokan karate saveza Srbije.

Svi predstavnici “Mladosti” plasirali su se među osam najboljih u svojoj kategoriji ili su osvojili neku od medalja i izborili plasman na Prvenstvo Srbije.

Zlatne medalje osvojili su sledeći takmičari: Milan Jovkić – kadeti kate, Ana Žjak – mlađe seniorke borbe -65 kg, Ana Žjak – seniorke borbe -65 kg, Anđela Jovanović – kadetkinje borbe +42 kg, Milan Prodanović – veterani kate, Milan Prodanović – veterani borbe apsolutna kategorija, Željana Velemir – ženske nade borbe +54 kg, Boris Segedi – seniori borbe -77 kg, Danilo Ranđelović – kadeti borbe +70 kg i ekipa juniora u borbama u sastavu Danilo Ranđelović, Milan Jovkić i Filip Livaja.

Ana Žjak se okitila i srebrom u kategoriji seniorki borbe apsolutna kategorija.

Ekipa kadeta u sastavu Danilo Ranđelović, Milan Jovkić i Filip Livaja je osvojila bronzu u borbama, a isto odličje pripalo je Borisu Segediju u takmičenju u katama u kategoriji seniora.