Karatisti Mladosti osvojili 17 medalja

Proteklog vikenda je Kristalna dvorana u Zrenjaninu bila poprište Otvorenog prvenstva Vojvodine u karateu. Na turniru “Zrenjaninski pobednik” učestvovalo je 350 takmičara iz 29 klubova iz Srbije i Mađarske, među kojima su se našli i članovi Karate kluba Mladost. Učenici trenera Miše i Damira Milosavljevića osvojili su ukupno 17 medalja, od kojih 11 zlatnih, pet srebrnih i jednu bronzanu, što je našem klubu obezbedilo četvrto mesto u generalnom plasmanu.

Predstavnici KK Mladost u Zrenjaninu
Do zlatnih odličja su došli: Uroš Dobrić koji je osvojio dve medalje, a po jednu Aleksandra Mijić, Milan Prodanović, Milan Jovkić, Danilo Ranđelović, Nikolina Lemić, muška ekipa nada u izvođenju kata u sastavu Milan Jovkić, Danilo Ranđelović i Uroš Dobrić, a ista ekipa je bila najbolja i u borbama.

Ekipa kadetkinja u sastavu Ana Žjak, Nikolina Lemić, Staša Panić i Teodora Milutinov osvojila je prvo mesto u borbama, a kadetkinje Danica Tomanović, Teodora  Milutinov i Staša Panić bile su ekipno najbolje u izvođenju kata.

Srebrna odličja su osvojili: Aleksandra Mijić, Nikolina Lemić, Staša Panić, Danilo Ranđelović i Milan Jovkić, dok je jedinu bronzu osvojila Ana Žjak.

U generalnom plasmanu prvo mesto je pripalo KK BPS iz Ade, drugi je bio Vrbas, dok je treće mesto pripalo Spartaku iz Debeljače.