Karatisti Mladosti osvojili 11 medalja na Prvenstvu Srbije

Jedanaest medalja, od čega tri zlatne, osvojili su karatisti Mladosti iz Odžaka na Prvenstvu Srbije koje je održano u Šapcu 22. maja.

Najuspešnija takmičarka Mladosti na prvenstvu: Marijana Miletić
Prvenstvo Srbije održano je u katama i borbama u muškoj i ženskoj konkurenciji, pojedinačno i ekipno, uz učešće 650 takmičara iz 65 klubova. Organizator takmičenja bila je Šotokan karate federacija Srbije i KK Viner čivi iz Šapca kao tehnički organizator.

Takmičari KK Mladost nastupili su u 22 pojedinačne i dve ekipne discipline, po uzrasnim kategorijama.

Mlađa pionirka Marijana Miletić osvojila je dve zlatne medalje – borbe (-30 kg) i kate, a zlatom se okitio i kadet Danilo Ranđelović – borbe (-58 kg).

Srebro su osvojili kadet Milan Jovkić – borbe (-58 kg), ekipa kadeta u borbama (Ranđelović, Jovkić i Golubović) i ekipa starijih pionirki u borbama (Tea Stojković, Anđela Jovanović, Milica Popović i Sara Milosavljević).

Bronza je pripala kadetkinji Nikolini Lemić – borbe (-54 kg), seniorima Borisu Segediju – borbe (-77 kg) i Branislavu Katiću – borbe (+85 kg), poletarcu Petru Miletiću – borbe (-30 kg) i starijoj pionirki Milici Popović – borbe (-35 kg).

Iz KK Mladost se ovim putem zahvaljuju rukovodstvu opštine Odžaci, opštinskom Sportskom savezu i JKP “Usluga” koji su obezbedili prevoz ekipe na Prvenstvo Srbije.