Karatisti Mladosti nastupali na takmičenjima u Brčkom i Savinom Selu

Članovi Karate kluba “Mladost” iz Odžaka učestvovali su proteklog vikenda na dva velika takmičenja.

2U Brčkom je 11. marta održan 7. međunarodni karate kup “Brčko distrikt BiH open” koji je okupio nešto više od 350 takmičara iz jedanaest država. Predstavnici kluba iz Odžaka bili su Nikolina Lemić i Uroš Dobrić.

Lemićeva je osvojila tri odličja u kategoriji juniorki, dva puta je bila na najvišem postolju u borbama, a srebro je osvojila u katama. Zlato u borbama pripalo je i junioru Urošu Dobriću. Vrhovni sudija na ovom takmičenju bio je Damir Milosavljević iz Odžaka.

Prvenstvo Vojvodine za poletarce, petliće i pionire održano je u nedelju, 13. marta u Savinom Selu, a učestvovalo je 250 takmičara iz 23 karate kluba. Za KK “Mladost” nastupilo je šest takmičara pojedinačno i jedna ekipa.

1Zlatnu medalju u kategoriji mlađe pionirke – kate osvojila je Dajana Velemir, dok je Željani Velemir pripalo srebro u kategoriji starije pionirke – borbe.

Članici “Mladosti” Anđeli Jovanović u Novom Sadu je uručen pehar za ukupno najuspešniju pionirku u Vojvodini u 2016. godini.