Karatisti Mladosti na takmičenjima u Apatinu i Jagodini

Članovi Sportskog borilačkog kluba “Mladost” iz Odžaka učestvovali su proteklog vikenda na karate takmičenjima u Apatinu i Jagodini.

karate-1Na takmičenju “Apatinski pobednik 2017” za klub iz Odžaka nastupilo je 12 takmičara u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. Osvojili su ukupno 19 medalja, a “Mladost” je u generalnom plasmanu zauzela drugo mesto, iza KK “Doboj”, a ispred još jednog kluba iz BiH, KK “Teslić”.

Nikolina Lemić je sa osvojena četiri zlata i jednom bronzom bila među najuspešnijim učesnicima ovog međunarodnog takmičenja. Članica “Mladosti” je zlato osvojila u borbama u konkurenciji juniorki, mlađih seniorki i seniorki, dok joj je bronza pripala u katama u konkurenciji juniorki.

Po dva zlata osvojili su Milan Jovkić i Nenad Vasić, a najsjajnijim odličjem okitili su se i Manuela Dragičević, Mateja Đelić i ekipa petlića – kate u sastavu Nenad Vasić, Luka Stojiljković i Mateja Đelić.

Srebro je pripalo Luki Stojiljkoviću, Lazaru Beljanskom i Marku Prodanoviću.

Bronzu su pored Nikoline Lemić, osvojile i Milana Plavšić, Teodora Beljanski, Jovana Beljanski i Lenka Kopčalić.

Na 29. međunarodnom karate turniru “Dragoslav Radovanović – Pjer” u Jagodini nastupile su Nikolina Lemić i Manuela Dragičević.

Lemićeva je bila najbolja u borbama u konkurenciji juniorki i seniorki, a srebro i bronzu je osvojila u konkurenciji mlađih seniorki.

Dragičevićeva je osvojila srebro u borbama u konkurenciji kadetkinja.