Gol Zličića nedovoljan da Tekstilac izbegne poraz u duelu sa romantičarima

Fudbaleri OFK Beograda savladali su Tekstilac u Odžacima rezultatom 2:1 i time su i matematički osigurali plasman u elitni rang.

Miloš Zličić u duelu sa igračima OFK Beograda
Derbi Prve lige Srbije odigran je pred skoro punim Gradskim stadionom u Odžacima.

Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu. Igrao se 48. minut kada je Dejan Georgijević pogodio mrežu, da bi u 62. minutu isti igrač duplirao prednost svog tima. Pet minuta kasnije romantičari su mogli da otklone sve nedoumice oko pobednika ovog meča da je Jovan Mituljikić iskoristio kazneni udarac, međutim, golman Bojan Brać je pročitao njegov udarac.

Mreže su mirovale do 71. minuta kada pogodak sa bele tačke za Tekstilac postiže Miloš Zličić, nakon čega domaći fudbaleri sve karte bacaju na napad u želji da dođu do izjednačenja.

Činilo se kao da je gol visio u vazduhu u nekoliko navrata, ali se u tim trenucima pravilnim procenama i pravovremenim reakcijama istakao golman OFK Beograda Balša Popović, tako da se rezultat više nije menjao.

Tekstilac u narednoj rundi gostuje kod Jedinstva sa Uba.

Tekstilac – OFK Beograd 1:2 (0:0)

Tekstilac: Brać. Luković, Marjanović, D. Stojanović, Ukačukvu, Đurić, Sredojević, Jočić, Davidović, Marković, Kodžić. Igrali su još: Vasić, Zličić, S. Stojanović, Zekić i Avram.

OFK Beograd: Popović, Bogdanović, Georgijević, Knežević, Marković, Vujadinović, Đermanović, Nikolić, Stanković, J. Mituljikić, N. Mituljikić. Igrali su još: Plavšić, Mićić, Kasalica, Stoisavljević i Minić.

Kompletni rezultati 2. kola plej-ofa: Grafičar – Smederevo 1924 2:1, Radnički (SM) – Mačva 1:0, Tekstilac – OFK Beograd 1:2, Jedinstvo – Inđija 1:2.