Fudbaleri Odžaka odigrali bez golova sa Inđijom u generalnoj probi

Fudbaleri Odžaka i Inđije odigrali su danas 0:0 na stadionu u Srpskom Miletiću u prijateljskoj utakmici koja je za obe ekipe bila generalna proba pred početak prvenstva u Prvoj ligi Srbije.

1Odžačani su u prvom poluvremenu imali terensku inicijativu, tako da se više vremena igralo na polovini protivnika, a kapiten Božičić i saigrači su u nekoliko navrata ozbiljno pripretili golmanu gostiju.

Prvu pravu priliku za postizanje gola imao je Čordašić u 13. minutu, čiji je udarac sa dvadesetak metara završio u gol autu, nakon što je lopta okrznula jednog igrača gostiju.

Tri minuta kasnije u dobroj prilici se našao novajlija Mudreša koji je glavom sa nekoliko metara pucao pored gola. Inđijci su se u ovom delu susreta uglavnom branili i iz povremenih kontri nastojali da ugroze gol gotovo nezaposlenog Kronića.

Priliku za postizanje gola do kraja prvog dela susreta imali su Matijašević koji je izbio ispred golmana gostiju, ali je pucao pored gola, kao i Mudreša koji je glavom pucao pravo u naručje golmana Inđije Kneževića.

U nastavku utakmice pao je ritam Odžačana, što gosti koriste i oslobađaju se pritiska domaćih igrača. U drugom poluvremenu fudbaleri Inđije su imali i dve vrlo dobre prilike za postizanje gola, ali se oba puta gostujući igrači nisu najbolje snašli pred golom Kronića.

Treneri obe ekipe, Momčilo Raičević i Branislav Bajić, pružili su priliku svim igračima na koje računaju.

Sastavi ekipa

Odžaci: Kronić, Svitić, Stanković, Ponjević, Mudreša, Čordašić, Božičić, Babić, Matijašević, Ćovin, Đorović. Igrali su još: Studen, Sredojević, Zgonjanin, Balabanović, Mijajlović, Vujović, Potkozarac, Labović, Tomić, Đekić, Tutnjević.

Inđija: Bojan Knežević, Pejić, Vujasin, Jovanović, David Knežević, Ivanović, Todić, Bosančić, Lalić, Ivković, Kovačević. Igrali su još: Srbijanac, Višnjić, Đokić, Simonović, Kostić, Dolmagić i Savanović.

Utakmicu u Srpskom Miletiću sudio je Dušan Pančić iz Karavukova, pomoćnici su bili Bojan Ivanišević i Nemanja Vasiljević iz Odžaka.