Fudbaleri Borca ubedljivom pobedom stavili tačku na prvi deo sezone

Fudbalski klub Borac iz Bačkog Gračaca danas je na svom terenu bio bolji od ekipe Kulpina, u zaostaloj utakmici 16. kola Područne lige Sombor.

borac-kulpinDomaći igrači su pobedili 6:1, a prema prikazanoj igri i propuštenim prilikama mogli su da slave i dvostruko ubedljivijim rezultatom.

Gračani su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 4:0. Strelci su bili Zagorac u 3. i 16. minutu, Ilić u 19. i Ćuk u 22. minutu iz penala. U nastavku su Subašić u 52. i Žegarac u 57. minutu stavili tačku na dominantnu predstavu fudbalera Borca, dok je počasni pogodak za goste postigao Kiš iz penala u 59. minutu.

Meč u Bačkog Gračacu odigran je bez prisustva publike kao i većina utakmica ove jeseni, a počeo je minutom ćutanja za jednog od najboljih fudbalera sveta svih vremena, Dijega Armanda Maradonu, koji je preminuo u Argentini.

Borac – Kulpin 6:1 (4:0)

Borac: Marković, Subašić, Zagorac, Pokrajac, Ilić, Žegarac, Ćuk, Nešković, Radaković (Vojnović), Kovačević, Obradović.

Kulpin: Mladenović, Kajtez, Sovilj, Stanišić, Kiš, Mrđen, Zafirović, Zelenak, Popržen, Burger, Santrač.

Prvi deo prvenstva u Područnoj fudbalskoj ligi Sombor završen je prošlog vikenda. Ekipa Borca, koja na zimsku pauzu odlazi kao najbolje plasirani tim iz opštine Odžaci, pobedom protiv Kulpina u odloženoj utakmici dodatno je poboljšala svoju poziciju na tabeli.

Tabela na kraju jeseni: Stanišić 1920 48, Budućnost (Parage) 37, Budućnost (Mladenovo) 37, Rusin 32, Borac (Bački Gračac) 32, Borac 46 (Obrovac) 30, Slavija 29, Kulpin 25, Radnički 1918 21, ŽAK 20, BSK 20, Budućnost (Gložan) 18, Kordun 18, Polet 16, Zadrugar 16, Maglić 15, Tvrđava 10, Omladinac 9 bodova.