Pobeda fudbalera Odžaka kod OFK Beograda na startu prvenstva

Fudbaleri Odžaka pobedom su započeli takmičenje u Prvoj ligi Srbije. Ekipa trenera Momčila Raičevića gostovala je danas kod OFK Beograda i u utakmici prvog kola slavila protiv domaćina sa 2:0.

Omladinski stadion u Beogradu
Bolji početak debitantske sezone u Prvoj ligi se nije mogao zamisliti za ekipu Odžaka koja je povela već u 5. minutu. Nakon gužve u kaznenom prostoru domaćina, igrač OFK Beograda Lazar Tufegdžić postiže autogol i tako gostima omogućuje rano vođstvo.

I pored nekoliko izglednih prilika na obe strane, rezultatom 0:1 završeno je prvo poluvreme na Omladinskom stadionu u Beogradu.

U 72. minutu zatresla se mreža FK Odžaci, ali je sudija poništio gol zbog ofsajd pozicije domaćeg igrača.

Konačan rezultat utakmice postavlja Marko Matijašević koji je u 86. minutu nakon kontranapada postigao pogodak i tako potvrdio pobedu svoje ekipe i osvojena tri boda u duelu protiv renomiranog protivnika.

Ekipa FK Odžaci je utakmicu protiv Romantičara počela u sledećem sastavu: Kronić, Svitić, Ponjević, Babić, Mudreša, Stanković, Čordašić, Ćovin, Božičić, Đorović i Matijašević.

Rezultati 1. kola: Bežanija – Zemun 0:0, Kolubara – Budućnost 0:1, Mačva – Sloboda 2:1, ČSK Pivara – Inđija 2:0, Sinđelić – BSK Borča 2:0, OFK Beograd – Odžaci 0:2 i Jagodina – Radnički Pirot 1:0. Dinamo i Proleter svoj susret igraju sutra.

U 2. kolu 20. avgusta ekipa Odžaka ugostiće Budućnost iz Dobanovaca.