Zasluženo priznanje Mišku Milosavljeviću

Na međunarodnom Karate kupu “Orhideja 2012” koji je proteklog vikenda održan u Novom Travniku učestvovalo je više od 300 takmičara iz Bosne i Hercegovine i zemalja regiona. Među njima su bile i dve takmičarke  Karate kluba “Mladost”, Ana Ćirić i Jelena Dujić, koje su u borbama osvojile zlatne medalje. Na ovom desetom jubilarnom turniru u ulozi sudija su se našli Miško i Damir Milosavljević koji su ovaj posao odradili kvalitetno.

Trener “Mladosti” Miško Milosavljević bio je jedan od osnivača Karate kluba “Bratstvo” iz Novog Travnika koji je kasnije preimenovan u “Orhideja”. Pre nego što je došao u Odžake, Milosavljević je dugo godina bio istaknuti takmičar, trener i predsednik kluba iz Novog Travnika iza koga je ostao neizbrisiv trag u sportskom životu tog grada. Međunarodni turnir “Orhideja” bio je povod da se Mišku Milosavljeviću dodeli zahvalnica za afirmaciju i razvoj karate sporta. Zahvalnicu mu je uručio gradonačelnik Novog Travnika.