Zadrugar sa igračem manje hrabro do boda protiv OFK Odžaka na Grbavici (FOTO)

U okviru 4. kola Međuopštinske fudbalske lige Sombor prvi razred na “Grbavici” je igran lokalni derbi u kome su snage odmerili OFK Odžaci i Zadrugar iz Srpskog Miletića.

Meč je završen bez pobednika – 1:1, iako je domaćin od 17. minuta imao igrača više na terenu. Glavni sudija Stanko Stojanović iz Crvenke je posle dosuđenog slobodnog udarca za OFK Odžake dodelio žuti karton zbog prigovora Srđanu Macanoviću, a kako je isti igrač nastavio sa žustrim protestovanjem, zaradio je i drugu javnu opomenu i morao je ranije na tuširanje.

Domaći fudbaleri su u 32. minutu iskoristili brojčanu prednost i stigli do vođstva preko Duška Lazića. Uprkos igraču manje i rezultatskom zaostatku Zadrugar je nastavio da se bori i bio je ravnopravan rival do kraja utakmice. Hrabra igra gostima se isplatila u 68. minutu kada Bojan Macanović postiže gol za poravnanje i, ispostaviće se, donosi svom timu veliki bod.

Narednu utakmicu ekipa OFK Odžaka igra sa Terekvešom u Svilojevu, dok Zadrugar na svom terenu dočekuje Graničar iz Riđice.

OFK Odžaci – Zadrugar 1:1 (1:0)

OFK Odžaci: Kronić, Sekulić, Lazić, Veljković, Jovanović, Vasiljević, Stanković, Gaković, Kovačević, Mijatović, Gaković. Igrali su još: Ostojić, Vig i Ilić.

Zadrugar: Dondić, Milenković, Tojić, S. Macanović, B. Macanović, Pavkov, Kiralj, Veselinović, Pjević, Rančić, Tasić. Igrao je još: Novak.

Deronjski Omladinac je izašao kao pobednik iz duela sa Borcem u Bačkom Gračacu. Domaćin je posle velike borbe poražen od opštinskog rivala rezultatom 2:3 i četvrtim neuspehom u prvenstvu ostao zakucan za dno tabele bez ijednog boda.

Prvi su do gola stigli fudbaleri Borca, Nebojša Stojanović je bio strelac u 8. minutu, ali je radost domaćih navijača kratko trajala jer je maltene u narednom napadu izjednačio Nikola Savić. Igrač Omladinca je svoj drugi gol postigao u 32. minutu i tako gostima omogućio da na odmor odu sa prednošću.

Fudbaleri iz Deronja su sa bele tačke u 53. minutu stigli do 1:3, siguran izvođač kaznenog udarca bio je Dušan Mačak, da bi konačan rezultat postavio Nikola Žegarac u 90. minutu. Preostalo je bilo jako malo vremena za domaće igrače da izbegnu poraz.

Omladinac u sledećoj rundi dočekuje Radnički iz Sombora. Borac će prve bodove pokušati da osvoji u Aleksi Šantiću.

Borac – Omladinac 2:3 (1:2)

Borac: Nenad Obradović, Krtinić, Vidljinović, Stojanović, Pokrajac, Dobrić, Žegarac, Krnatić, Končarević, Nikola Obradović, Dautović. Igrali su još: Jokić, Orlović, Zorić i Brkljač.

Omladinac: Ilić, Ćosić, Lučar, Stojaković, Savić, Mačak, Ćirić, Ognjenović, Streharski, Salijević, Pajić. Igrali su još: Malobabić, Nikić i Dimić.

Rezultati ostalih susreta 4. kola MFL Sombor prvi razred: Graničar – Jedinstvo Lemeš 0:1, Kordun – Aleksa Šantić 2:2, Radnički – Mladost 5:0, Polet (R) – Dinamo 1923 0:3, Polet (S) – Terekveš 5:0.