Za karatiste Mladosti 22 medalje na Prvenstvu Vojvodine

U subotu, 14. marta, u Feketiću je održano Prvenstvo Vojvodine u organizaciji Šotokan karate saveza Srbije, Karate federacije Vojvodine i KK Njegoš iz Lovćenca. Učestvovalo je 520 takmičara iz 32 karate kluba. Na ovom takmičenju učestvovao je i KK Mladost iz Odžaka za koji su nastupila 22 takmičara pojedinačno i osam ekipa, svih uzrasnih kategorija. Odžački karatisti osvojili su 12 zlatnih, šest srebrnih i četiri bronzane medalje.

karateJelena Dujić osvojila je dve zlatne medalje, u borbama do 60 kilograma za mlađe seniorke i u borbama u apsolutnoj kategoriji. Zlato su osvojili još i Nikolina Lemić, Marijana Miletić, Milan Prodanović, Milan Jovkić, Sanja Tojagić, ekipa mlađih seniora u borbama (Jelena Dujić, Sanja Tojagić, Jovana Egić), ekipa poletarki u katama (Marijana Miletić, Anja Popović, Zoja Karanović), miks tim u katama (Minja Vraneš, Petar Golubović, Manuela Dragičević) i ekipa poletarki u borbama ( Marijana Miletić, Anja Popović, Zoja Karanović).

Srebro su osvojili: Nikolina Lemić u katama i borbama, Ana Žjak, Petar Golubović, ekipa mlađih pionirki u katama (Milica Popović, Anđela Jovanović, Tea Stojković) i ekipa kadetkinja u borbama (Nikolina Lemić, Ana Žjak).

Bronzana odličja pripala su Marku Miletiću, Stefanu i Danijelu Stojsavljeviću i ekipi mlađih pionira u katama.

U generalnom plasmanu KK Mladost iz Odžaka zauzeo je odlično peto mesto. Prva je bila ekipa KK Enpi iz Subotice.