Važne pobede OFK Odžaka, Zadrugara i Omladinca

Fudbaleri OFK Odžaka, Zadrugara i Omladinca ostvarili su pobede uoči poslednjeg kola jesenjeg dela sezone u somborskom drugom razredu.

Duel na “Grbavici” u kome su se sastali opštinski rivali OFK Odžaci i Borac iz Bačkog Gračaca završen je rezultatom 3:0.

Domaćin je do tri boda došao u finišu meča. Mrežu gostiju načeo je Vuk Lopušina u 60. minutu, da bi iskusni Dario Božičić golovima u 69. i 82. minutu definitivno rešio pitanje pobednika.

Prvi deo prvenstva sastav OFK Odžaka završava gostovanjem kod Radničkog iz Sombora. Borac će se oprostiti od svojih navijača za ovu godinu utakmicom protiv Zadrugara iz Srpskog Miletića.

OFK Odžaci – Borac 3:0 (0:0)

OFK Odžaci: Kronić, Kanja, Sekulić, Lazić, Vig, Veljković, Božičić, Vasiljević, Lopušina, Cvetković, Mijatović. Igrali su još: Kovačević, Irić, Ostojić, Mitić i Denčić.

Borac: Nenad Obradović, Dragan Krnatić, Čuturilo, Krtinić, Stojanović, Pokrajac, Dobrić, Žegarac, Končarević, Nikola Obradović, Dautović. Igrali su još: Brkljač, Orlović i Zorić.

Jedan od interesantnijih duela ove runde je odigran u Srpskom Miletiću gde je viđeno pet golova. Zadrugar je pobedio Kordun rezultatom 3:2 i preskočio ga na tabeli.

Fudbaleri iz Kljajićeva su prvi došli u vođstvo preko Nenada Vukašinovića u 11. minutu, a izjednačio je Milutin Rančić dva minuta kasnije.

Drugo poluvreme počelo je kako bi samo mogli poželeti domaći navijači. Aronj Dekanj je zatresao mrežu gostiju u 47. minutu i tako prvi put doveo u vođstvo domaći sastav, da bi Vukašinović golom u 57. minutu vratio meč u egal.

Konačan rezultat utakmice postavio je Bojan Macanović u 61. minutu.

Zadrugar – Kordun 3:2 (1:1)

Zadrugar: Dondić, Milenković, Tojić, B. Macanović, S. Macanović, Pavkov, Veselinović, Pjević, Rančić, Dekanj, Stefanović. Igrali su još: Darko Stojanović, Vuković i Stojiljković.

Kordun: Đurišić, Miščević, Prodanović, Rodić, Kršić, Mihajlović, Čekeliš, Vukašinović, Kozlina, Sekulić, Majstorović. Igrali su još: Marković, Trivunović i Božić.

Uspešan takmičarski vikend imali su i fudbaleri Omladinca iz Deronja koji su slavili pobedu u Kruščiću.

Omladinac je poveo golom Milorada Ćirića u 25. minutu. Prednost gostiju udvostručio je rezervista Marko Dimić u 87. minutu, a domaćin je preko Mateja Kilića u 90. minutu uspeo samo da ublaži poraz – 1:2.

Deronjčani su slobodni u poslednjem kolu.

Mladost – Omladinac 1:2 (0:1)

Mladost: Kalinić, Jokić, Hančar, Fekete, Šuković, Gačević, Janjić, Kilić, Grdinić, Nađ, Vlahović. Igrali su još: Sobek i Stamenković.

Omladinac: Ilić, Stojaković, Babić, Bojanić, Ćosić, Savić, Ćirić, Ognjenović, Nikić, Pajić, Vračević. Igrali su još: Milutinov i Dimić.

Rezultati ostalih susreta 12. kola MFL Sombor prvi razred: Polet (S) – Radnički 1:0, Terekveš – Jedinstvo Lemeš 3:0, Dinamo 1923 – Aleksa Šantić 4:1. Slobodan je bio Polet iz Rastine.