Tekstilac rutinski do drugog kola Kupa područja, prošao i Radnički iz Ratkova

Fudbaleri Tekstilca rutinski su slavili u prvom kolu Kupa područja protiv ekipe Krila Krajine iz Bačke Palanke rezultatom 2:0.

Plavo-beli su bili bolji rival, konstantno su napadali protivnički gol i stvarali šanse, pa su se zasluženo plasirali u narednu rundu najmasovnijeg takmičenja.

Tekstilac je prvi gol postigao već u 2. minutu preko mladog Jovana Bačića, a pobedu je potvrdio Goran Potkozarac koji je bio strelac u 69. minutu.

Pobeda je mogla biti ostvarena i ubedljivijim rezultatom da je Vemić bio precizniji u finišu meča, ali nedostajalo je i malo sreće. Naime, taj igrač je prvo šutirajući glavom pogodio stativu, a ubrzo nakon toga je dobro zatresao prečku.

Tekstilac – Krila Krajine 2:0 (1:0)

Tekstilac: Ignjatović, Svitić, Hrubik, Blagojević, Asani, Bačić, Vemić, Božičić, Ilić, Todorović, Anđelković. Igrali su još Luković, Liščević i Potkozarac.

Krila Krajine: Balinović, Gajdobranski, Abadžić, Jevtić, Đekić, Zelinčević, Batinica, Bukvić, Ivković, Ačić, Gostović. Igrali su još Panin, Polić, Maksić i Budisavljević.

Prolaz u sledeće kolo obezbedio je i Radnički 1918 iz Ratkova koji je u gostima savladao Budućnost iz Mladenova rezultatom 3:0.

U ostalim mečevima 1. kola Kupa Područnog fudbalskog saveza Sombor koji su odigrani juče postignuti su sledeći rezultati: Radnički 1912 Sombor – Hajduk Stapar 3:0, Stanišić 1920 – Sloga Čonoplja 3:0, Bratstvo 2019 Prigrevica – OFK Mladost Apa Apatin 3:0, Mladost Bački Petrovac – ČSK Pivara Čelarevo 4:3 i Stari grad Bačka Palanka – Hercegovac Gajdobra 3:1. Slobodan je bio Hajduk 1912 iz Kule.

U Somboru je danas obavljeno žrebanje za 2. kolo Kupa koje se igra 13. oktobra. Parovi su: Radnički 1912 Sombor – Hajduk 1912, Radnički 1918 Ratkovo – Mladost Bački Petrovac, Bratstvo 2019 – Stanišić 1920 i Tekstilac – Stari grad.