Tekstilac osvojio bod kod novog srpskoligaša

Fudbaleri Tekstilca su otvorili novu sezonu u Srpskoj ligi “Vojvodina” remijem 1:1 kod Naftagasa iz Elemira.

Ekipa iz Odžaka je povela u 45. minutu golom Stefana Šavije, a domaćinu je bod doneo Milan Vidić pogotkom u 67. minutu.

Naftagas – Tekstilac 1:1 (0:1)

Naftagas: Galin, Grbić, Stevanov, Vukoje, Milivojev, Savanović, Samardžić, Bjelica, Žeravica, Panić, Tadić. Igrali su još: Popov, Čigoja, Vidić, Ćušić i Pavlov.

Tekstilac: Brać, Veselinović, Šiškov, Zulfić, Stanković, Vlaisavljević, Šavija, Ilić, Juriša, Zekić, Anđelković. Igrali su još: Vuković, Šormaz, Đurić i Jezdović.

Rezultati ostalih utakmica 1. kola: Kabel – Podunavac 0:0, Tisa – Borac (Š) 1:3, Stanišić – Hajduk 1912 0:1, Omladinac – OFK Bečej 1918 0:1, Jedinstvo – Radnički (Zr) 4:1, OFK Bačka – 1. maj Ruma 1:2, Dinamo 1945 – Radnički 1912 1:2.

Tekstilac u sledećem kolu gostuje kod još jednog novajlije u ligi, Podunavca iz Belegiša.