Tekstilac na proleće nastavlja učešće u Kup takmičenju

U četvrtfinalu Kupa na teritoriji PFS Sombor Tekstilac je u Odžacima savladao Slogu iz Čonoplje rezultatom 3:1 (2:0). Odžačani će tako na proleće nastaviti učešće u najmasovnijem fudbalskom takmičenju, dok su Čonopljanci ostali bez mogućnosti da brane naslov osvojen lane.

tekstilac-sloga-kupUtakmica je odigrana juče na Gradskom stadionu u Odžacima bez prisustva publike.

Bolju igru u prvom poluvremenu domaći fudbaleri krunisali su sa dva pogotka Pešića u 31. i 37. minutu, a sa rezultatom 2:0 se otišlo i na odmor. U nastavak susreta gosti iz Čonoplje su ušli ofanzivnije i vršili su stalni pritisak na odbranu Tekstilca. Takva igra im se isplatila u 64. minutu kada je strelac bio Vukas, posle gužve pred golom domaćina.

Igrači Sloge su podstaknuti postignutim pogotkom nastavili sa atacima ka golu Tekstilca, ali su plavo-beli uspeli da sačuvaju svoju mrežu. Kada se već očekivao kraj susreta, mladi Anđelković je sjajnim solo prodorom izbio ispred golmana Sloge, vešto ga zaobišao i poslao loptu u mrežu za zasluženu pobedu svog tima i plasman u narednu rundu.

Tekstilac – Sloga Čonoplja 3:1 ( 2:0)

Odžaci – Gradski stadion. Bez publike. Sudija: Petar Dražić (Bačka Palanka). Strelci: Pešić 31. i 37, Anđelković 90. minut (Tekstilac), a Vukas 64. minut (Sloga). Žuti kartoni: Prelić (Tekstilac), a Ninković, Rančić (Sloga).

Tekstilac: Ignjatović, Šarenac, Gostović, Zelić (Dakić), Pešić (Anđelković), Prelić, Radojičić (Mijatović), Mitrović, Jovanović, Simić (Pivarov), Stokić.

Sloga: Šepić, Simić (Makar), Vukas (Vuković), Mančić (Rančić), Cvetković, Grgić (Vemić), Purić, Sapožnjičenko, Vidović (Konjović), Ninković, Bajčev.

Poznati su svi učesnici polufinala Kupa na teritoriji PFS Sombor. Pored Tekstilca koji je izbacio srpskoligaša Slogu, plasman u dalje takmičenje obezbedio je i Radnički 1912 koji je u Somboru bio bolji od ČSK Pivare iz Čelareva, zatim Budućnost iz Mladenova koja je u gostima savladala ekipu Stanišića 1920, kao i Bratstvo 2019 iz Prigrevice koje je na svom terenu slavilo protiv Mladosti iz Bačkog Petrovca.

Polufinale će se igrati na proleće, kada će biti održano i žrebanje parova za tu rundu.