Srpskoligaš iz Odžaka se plasirao u narednu rundu Kupa

Meč drugog kola Kupa PFS Sombor u kome je Tekstilac u Odžacima dočekao Hajduk 1912 iz Kule završen je pobedom domaćina rezultatom 4:2.

Dva tima su odigrala pravu takmičarsku utakmicu, kao da je u pitanju bila borba za prvenstvene bodove, tako da je malobrojna publika imala priliku da vidi kvalitetan fudbal i šest golova.

Prvi su do prednosti došli domaći igrači preko Nikolića koji je u 12. minutu zatresao mrežu protivnika. Igrao se 25. minut kada je Šušnjar postigao gol za poravnanje, a samo minut kasnije Šakić donosi rezultatski preokret – 1:2. To nije bilo sve od golova u prvom delu igre jer Vuković u 37. minutu izjednačuje na 2:2.

Tekstilac – Hajduk 1912 4:2 (2:2)

Tekstilac: Studen, Veselinović, Šiškov, Zulfić, Stanković, Vuković, Ivanović, Ignjatović, Anđelković, Šormaz, Nikolić. Igrali su još: Đurić, Jezdović, Šavija, Davidović i Vlaisavljević.

Hajduk 1912: Simonović, Velkovski, Plavšić, Masalušić, Šušnjar, Abramušić, Potkozarac, Šakić, Brborić, Matijašević, Damjanović. Igrali su još: Tadić, Potpara, Jović, Kočiš i Trimanović.

Drugo poluvreme proteklo je u nadigravanju i borbenoj igri iz koje su na kraju kao pobednici izašli igrači trenera Saše Stojadinovića.

Udarna igla napada Tekstilca ove sezone, Stefan Šavija, koji je ušao u igru na početku drugog dela, savladao je golmana gostiju u 60. minutu, da bi tačku na trijumf Odžačana stavio Nikolić koji je u 74. minutu postigao svoj drugi gol na utakmici.

Rezultati 2. kola Kupa PFS Sombor

Tekstilac – Hajduk 1912 4:2
Radnički 1912 – OFK Bačka 2:0
Hercegovac – Bratstvo 2019 0:3 (službeni rezultat)
Hajduk Stapar – Stanišić 0:2

U petak je žreb za polufinale koje je na programu sledeće srede, 19. oktobra, a finalni meč biće odigran na proleće.