Somborci preokrenuli u B. Gračacu: Borac – ŽAK 2:3

Počela je nova sezona u Područnoj fudbalskoj ligi Sombor, a jedina utakmica prvog kola koja je bila na programu u subotu bio je duel u Bačkom Gračacu gde je domaći Borac poražen od somborskog ŽAK-a rezultatom 2:3 (2:1).

borac-zakUtakmica koja je igrana bez prisustva publike dobro je počela za domaćine koji su terensku inicijativu krunisali sa dva pogotka. Najpre je Žegarac u 17. minutu majstorijom iz slobodnog udarca zatresao mrežu ekipe iz Sombora (1:0). Strelac drugog pogotka za Borac u 30. minutu bio je Zagorac koji je spretno oteo loptu golmanu gostiju i lako je smestio u gol protivnika (2:0).

Slavlje gračačkih fudbalera nije dugo trajalo jer je već u 32. minutu Milanović lepim udarcem sa tridesetak metara savladao nemoćnog golmana domaćih Markovića za 2:1 i tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U drugom delu ŽAK je polako prebacivao težište igre na polovinu Borca, što je rezultiralo novim golom u mreži domaćina. Strelac za Somborce je bio Jovanović, a u tim trenucima sve je “mirisalo” na preokret.

U redove domaćina se posle prosute prednosti uvukla nervoza, što su iskusni igrači ŽAK-a iskoristili i poveli golom Hoscieslavskog (2:3), koji je, ispostaviće se, svojoj ekipi doneo vredna tri boda.

Treba istaći da su fudbaleri Borca bili vidno nezadovoljni kako je glavni sudija Predrag Vujić iz Kule delio pravdu u drugom poluvremenu, a nezadovoljstvo je kulminiralo nakon što je arbitar dodelio direktan crveni karton kapitenu Gračana Žegarcu zbog prigovora posle jednog dosuđenog faula za goste.

Bez snage i sa igračem manje domaći tim do kraja nije uspeo da izbegne poraz.

Gračani će za loš start u prvenstvu želeti da se iskupe u narednom kolu kada će ponovo biti domaćini, a prve bodove tražiće protiv Omladinca sa Bukovca.

Sve ostale utakmice prvog kola PFL Sombor igraju se danas kada se sastaju: Omladinac (Bukovac) – Maglić, Rusin (Ruski Krstur) – Kulpin, Budućnost (Gložan) – Slavija (Pivnice), Borac 46 (Obrovac) – Polet (Karavukovo), Kordun (Kljajićevo) – Budućnost (Mladenovo), Budućnost (Parage) – Tvrđava (Bač), Zadrugar (Srpski Miletić) – BSK (Bački Brestovac) i Stanišić 1920 – Radnički 1918 (Ratkovo).