Slavljem ekipe Deronja završen Novogodišnji turnir u malom fudbalu u Odžacima

Neizvesnom i uzbudljivom utakmicom u kojoj je ekipa Deronja savladala Pagi foto rezultatom 3:2 (2:1), završen je Novogodišnji turnir u malom fudbalu “Odžaci 2019/2020”.

Pobednička ekipa Deronja
Igrači Deronja su vrlo brzo došli do prednosti od 2:0, a strelci su bili Dušan Vračević i Milan Kozomora. Vladimir Ilić iz ekipe Pagi foto sa dva pogotka je vratio rezultatsku neizvesnost finalnom susretu.

U nastavku je viđena prava sportska borba, sa puno varnica, ali u granicama korektnosti. Goran Ognjenović je golom nekoliko minuta pre kraja rešio pitanje pobednika i svojoj ekipi obezbedio glavnu novčanu nagradu u iznosu od 200.000 dinara. Poraženom u finalu pripalo je 70.000 dinara.

Pre finalne odigrana je utakmica za treće mesto u kojoj je Gradina Temerin savladala Prijatelje iz zavičaja rezultatom 6:2 (1:1).

Dvostruki strelci za Temerince bili su Špiro Ubović i Čedomir Nikolić, a po jednom su se kod pobednika u listu strelaca upisali Goran Švonja i Aleksandar Tankosić. Radovan Milenković i Petar Agbaba su postigli golove za poraženi tim.

Novčana nagrada za osvojeno treće mesto iznosi 30.000 dinara.

Najbolja petorka: Vladimir Ilić, Goran Ognjenović, Vuk Vlajić, Špiro Ubović i Petar Agbaba.
Za najboljeg igrača turnira proglašen je Vladimir Ilić (Pagi foto), najbolji golman je Vuk Vlajić (Deronje), dok je najbolji strelac sa devet golova Petar Agbaba (Prijatelji iz zavičaja). U najbolju petorku turnira izabrani su još Špiro Ubović (Gradina Temerin) i Goran Ognjenović (Deronje).

Pehare i medalje najboljim ekipama i pojedincima u ime organizatora uručio je direktor Sportskog centra Odžaci, Miroslav Stanković.

Turnir su tokom svih osam večeri sudili Dejan Šćepanović iz Kule i Nebojša Zeljković iz Crvenke, koji su bili na visini zadatka.