Samo tim sa Grbavice osvojio prve bodove na startu sezone

Krenulo je nova sezona u Međuopštinskoj fudbalskoj ligi Sombor 1. razred.

Na “Grbavici” je ekipa OFK Odžaka savladala Polet iz Rastine rezultatom 3:0. Domaćin je poveo već u 3. minutu preko Saše Bogdanovića. Na 2:0 povisio je Nemanja Stanković u 18. minutu, a isti igrač je zacementirao pobedu svog tima pogotkom u 86. minutu.

U narednom kolu sastav OFK Odžaka gostuje kod Poleta iz Sivca.

OFK Odžaci – Polet (R) 3:0 (2:0)

OFK Odžaci: Kronić, Kanja, Lazić, Ostojić, Sekulić, Jovanović, Vasiljević, Stanković, Kovačević, Mijatović, Bogdanović. Igrali su još: Irić, Krstić i Jakovljević.

Polet (R): Vukobratović, Kabić, Matijević, Kapetinić, Mihajlo Bezbradica, Simić, Trivunović, Šarić, Bekić, Jović, Momčilo Bezbradica. Igrao je još: Koruga.

U Deronjama je domaći Omladinac poražen od Alekse Šantića posle preokreta. Poveli su gosti u 12. minutu pogotkom Miloša Miličića. Usledili su golovi Dragana Bojanića u 28. minutu i Milana Pajića u 43. minutu, pa su Deronjčani na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Rezultat 2:1 bio je na snazi do 54. minuta kada je Danilo Milićević postigao pogodak za novo izjednačenje, da bi konačan rezultat postavio Alen Streharski. Nesrećno je igrač Omladinca zatresao sopstvenu mrežu i tako omogućio gostima da uzmu sva tri boda.

Tim iz Deronja narednog vikenda putuje u Svetozar Miletić.

Omladinac – Aleksa Šantić 2:3 (2:1)

Omladinac: Stefanović, Pajić, Babić, Stojaković, Doroslovac, Ćirić, Ognjenović, Streharski, Lučar, Bojanić, Nikić. Igrali su još: Seljakov, Savić, Vračević i Ćosić.

Aleksa Šantić: Drašković, Branežac, File, Pejak, Tomić, Vojnić Kortmiš, Milićević, Đurić, Babić, Miličić, Jurić. Igrali su još: U. Bibić, Lazarević, M. Bibić, Simić i Kolak.

Zanimljiv meč odigran je u Svilojevu gde su prvenstvo otvorili Terekveš i Borac iz Bačkog Gračaca. Domaćin je do pobede došao golovima Damjanovića u 23. i Repca u 57. minutu, dok je pogodak rezerviste Krnatića u 89. minutu samo ublažio poraz predstavnika opštine Odžaci.

Borac će prve bodove tražiti na svom terenu protiv Dinama 1923 iz Bačkog Brega.

Terekveš – Borac 2:1 (1:0)

Terekveš: Ćopić, Vučić, Ljubojević, Nikola Damjanović, Pranjić, Radujko, Repac, Savić, Kovačić, N. Bačić, Nikola Damjanović. Igrali su još: Vulić i L. Bačić.

Borac: Đokić, Zorić, Čuturilo, Dautović, Stojanović, Pokrajac, Dobrić, Žegarac, Končarević, Nađ, Đurić. Igrali su još: Krtinić, Ličina, Krnatić, Jokić i Orlović.

Težak poraz doživeo je Zadrugar iz Srpskog Miletića u duelu protiv Radničkog iz Sombora – 0:5. Goleadu Somboraca otvorio je Veljko Vukadinović u 9. minutu, a zatim je i Miloš Lukić u 16. minutu zatresao mrežu domaćina za 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Potom na scenu stupa Vanja Kovačević koji postiže golove u 58. i 70. minutu, da bi tačku na ubedljivu pobedu fudbalera iz Sombora stavio Zorica u 85. minutu.

Zadrugar naredni meč igra sa Poletom u Rastini.

Zadrugar – Radnički 0:5 (0:2)

Zadrugar: Stefanović, Milenković, Zambo, B. Macanović, S. Macanović, Pavkov, Veselinović, Pjević, Dekanj, Rančić, Tasić. Igrali su još: Novak, Dondić i Jovanović.

Radnički: Vezmar, Mazinjanin, Bečanović, Grgić, M. Vukadinović, Šomođvarac, Kovačić, Drača, Lukić, Vuković, V. Vukadinović. Igrali su još: Kovačević, Josić, Lujić, Zorica i Risteski.

Rezultati ostalih utakmica 1. kola: Polet (S) – Graničar 4:0, Dinamo 1923 – Kordun 6:1, Mladost – Jedinstvo Lemeš 5:1.