Ratkovčani ostali na vrhu: Nedeljković rešio opštinski derbi (FOTO)

Fudbaleri Radničkog 1918 iz Ratkova zadržali su maksimalan učinak u Područnoj ligi Sombor. BSK iz Bačkog Brestovca i Polet iz Karavukova imaju po pobedu i poraz nakon dva odigrana kola.

Ratkovčani su proteklog vikenda dočekali opštinske rivale iz Bačkog Brestovca i u veoma tvrdoj i borbenoj utakmici slavili pobedu rezultatom 2:1.

Meč je šansom otvorio domaći igrač Jovan Aleksić koji je u 4. minutu pogodio prečku. Na prvi pogodak čekalo se do 21. minuta kada je Aleksandar Siljanovski uputio dobar centaršut pred gol gostiju, u gužvi se najbolje snašao Nikola Panić i sa sedam metara zatresao mrežu.

Brestovčani su izjednačili na samom kraju prvog dela, Mladen Plavšić je poslužio Jovana Koraća koji sa deset metara pogađa mrežu Ignjatovića.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku utakmice domaćin je pojačao ofanzivu koja je urodila plodom u 76. minutu kada je postignut odlučujući pogodak. Situacija je bila gotovo preslikana kao i kod prvog gola, centrirao je Žarko Vlajić, a najbolje se u šesnaestercu gostiju snašao Marko Nedeljković koji je glavom prosledio loptu u protivničku mrežu.

Do kraja meča je na obe strane bilo nekoliko prilika za postizanje gola, ali se rezultat više nije menjao.

Radnički 1918 – BSK 2:1 (1:1)

Radnički 1918: Ignjatović, Milunović, Aleksić, Vlajić, Petković, Panić, Trifunović, Đokić, Siljanovski, Ćeran, Nedeljković. Igrali su još: Crnjanski, Novaković, Stojanović i Agbaba.

BSK: Lagundžin, Stanić, Božić, Milošević, Plavšić, S. Stanković, Korać, D. Stanković, Radaković, Beljanski, Divjak. Igrali su još: Đurđević, Vukobratović, Teslić i Stojsavljević.

Polet iz Karavukova je slavio prvu pobedu u sezoni i tako obradovao svoje simpatizere. Na stadionu “Zlatomir Stefanović Zlaja” gostovala je Budućnost iz Mladenova koja je povela u 17. minutu golom Dušana Bojanića iz kaznenog udarca.

Meč je rešen u poslednjih dvadesetak minuta kada su Karavukovčani najpre poravnali preko Aleksandra Stošića (76. minut), a zatim i potpuno preokrenuli rezultat u samom finišu pogocima Branka Jovčića (84. minut) i Milana Gojića (86. minut).

Polet – Budućnost (M) 3:1 (0:1)

Polet: Spasić, Aleksić, Doroslovac, Stanković, N. Milenković, R. Milenković, M. Stošić, A. Stošić, Ilić, Veselinović, Gojić. Igrali su još: Jovčić, Malinović i Stamenković.

Budućnost (M): Bojanić, Gajdobranski, Marčeta, Meseldžija, Popović, Rađenović, Bošnjak, Sekulić, Jurčević, Zeljko, Batinica. Igrali su još: Vićentijević, Dukić, Kovačević i Stoisavljević.

Rezultati ostalih susreta 2. kola: ŽAK – ČSK 2:1, Kula – Borac 46 2:0, Budućnost (P) – Rusin 3:1, Budućnost (G) – Crvenka 0:4, Kulpin – Soko 2:0, Lipar – Krila Krajine 0:2.

BSK u sledećem kolu dočekuje ŽAK, dok karavukovački Polet putuje u Ruski Krstur na megdan ekipi Rusina. U Bačkoj Palanci se sastaju Krila Krajine i Radnički 1918.