Radnički sedmicom započeo novu sezonu, Korać pogurao BSK ka pobedi

U novom izdanju Područne fudbalske lige Sombor opštinu Odžaci predstavljaju klubovi iz Ratkova, Karavukova i Bačkog Brestovca.

Radnički 1918 iz Ratkova pobedom je započeo novu sezonu u kojoj će pokušati da se ekspresno vrati u Vojvođansku ligu.

U meču protiv somborskog ŽAK-a koji su Ratkovčani dobili rezultatom 7:0, petorica igrača domaćeg tima su se upisala u listu strelaca.

Radnički je poveo u 17. minutu golom Vuka Đokića, vođstvo domaćina duplirao je Jovan Aleksić u 33. minutu, da bi Filip Milunović i Đokić pogocima u 41, odnosno 45. minutu praktično rešili pitanje pobednika na ovoj utakmici.

U nastavku meča u strelce se još jednom upisao Aleksić koji je svoj drugi gol postigao u 49. minutu, dok su rezervisti Aleksa Trifunović i Aleksandar Stojanović pogocima u 75. i 83. minutu potvrdili ubedljiv trijumf svoje ekipe. Gosti su fudbalski bili potpuno u podređenom položaju i bez prave šanse na ovom meču koji će želeti brzo da zaborave.

U sledećem kolu na programu je opštinski derbi Radnički 1918 – BSK Bački Brestovac.

Radnički 1918 – ŽAK 7:0 (4:0)

Radnički 1918: Ignjatović, Aleksić, Petković, Panić, Đokić, Vlajić, Ćeran, Nedeljković, Milunović, Siljanovski, Novaković. Igrali su još: Agbaba, Trifunović, Stojanović, Prelić i Filipović.

ŽAK: Kozlina, Šimunov, Vujnović, Drvar, Stevanović, Milić, Krstić, Šarčanski, Hernaus, Makar, Vidović. Igrali su još: Vulin, Banić i Sladojević.

Brestovčani su uspeli da upišu značajne bodove na startu povratničke sezone u područni rang takmičenja.

BSK je savladao Lipar na svom terenu, golovima Mladena Plavšića u 35. minutu iz penala i Jovana Koraća u 66. minutu.

Korać je na ovom meču imao veoma zapaženu ulogu, jer je prvo nad njim napravljen prekršaj za kazneni udarac koji je Plavšić pretvorio u vođstvo domaćina, da bi zatim i sam bio strelac u drugom poluvremenu, sjajnim lob udarcem.

Trebalo bi istaći i partiju golmana Dušana Lagundžina koji je u prvom delu odbranio penal i tako sprečio goste da izjednače rezultat.

BSK – Lipar 2:0 (1:0)

BSK: Lagundžin, Stanić, Milošević, Plavšić, S. Stanković, Korać, D. Stanković, Đurđević, Medić, Radaković, Beljanski. Igrali su još: Vukobratović, Zelenović i Teslić.

Lipar: Živko, Đukić, Kutlačić, Marčetić, Novakov, Đorović, Šegan, Popović, Jovanović, Latinkin, Ćovin. Igrali su još: Civrić, Lelić i Aćamović.

U Crvenki je istoimeni tim savladao Polet iz Karavukova rezultatom 4:0. Domaćin je rešio meč u prvom poluvremenu u kome su pali svi golovi.

Strelci su bili Nenad Končar u 23, Radojica Jovanović u 32, Milenko Babić u 43. i Filip Faćol u 45. minutu.

Priliku da poprave utisak Karavukovčani će imati u narednom kolu kada dočekuju Budućnost iz Mladenova.

Crvenka – Polet 4:0 (4:0)

Crvenka: Jokić, Ivić, J. Subotić, Kerekeš, M. Subotić, Božičić, Jovanović, Končar, Zelić, Faćol, Babić. Igrali su još: V. Bošković, Radmanović, A. Bošković i Trifunović.

Polet: M. Spasić, Aleksić, Doroslovac, Stanković, I. Spasić, Malinović, Milenković, Cvetković, Stošić, Ilić, Jovčić.

PFL Sombor rezultati 1. kola: Radnički 1918 – ŽAK 7:0, BSK – Lipar 2:0, Krila Krajine – Kulpin 0:1, Soko – Budućnost (G) 0:7, Crvenka – Polet 4:0, Budućnost (M) – Budućnost (P) 1:3, Rusin – Kula 1:1, Borac 46 – ČSK Pivara 2:0.