Porazi Tekstilca na startu postali pravilo

fk-tekstilacOdavno je postalo pravilo da ekipa odžačkog Tekstilca svaku sezonu počinje porazom. Tako je bilo i u subotu kada su plavo–beli na svom terenu doživeli poraz u meču protiv Banata iz Zrenjanina u prvom kolu nove sezone Srpske fudbalske lige Vojvodina. Možda bi ishod bio drugačiji da su mladi Spasić u 5. i kapiten Đokić u 20. minutu realizovali povoljne prilike. Pošto se to nije dogodilo usledila je kazna, jer su gosti iskoristili kiks odbrane domaćeg tima i došli do prednosti.

Sredinom drugog poluvremena Zrenjaninci su duplirali vođstvo i bilo je tada sasvim izvesno da će Tekstilac doživeti poraz. U nadoknadi vremena kapiten Đokić je samo ublažio zaslužen poraz od 1:2.

Ispoljili su igrači Tekstilca u ovoj utakmici dosta slabosti, pa će stručni štab imati dosta posla narednih dana kako bi ih otklonio. Posebnu pažnju će morati posvetiti neefikasnosti napadača. Treba ovom prilikom istaći maksimalnu angažovanost novajlije Pavela Ožvata, koji se dosta trudio da poveže odbranu sa napadačkim redom.