Podela bodova u opštinskom derbiju MFL Sombor prvi razred

Remijem je završen duel opštinskih rivala Omladinca i Zadrugara u okviru MFL Sombor prvi razred. Sastav OFK Odžaka je izgubio u Aleksi Šantiću, lider brojao do šest u Bačkom Gračacu.

Detalj sa meča u Bačkom Gračacu
Podela bodova u Deronjama je oba tima ostavila u donjem delu tabele, mada su gosti iz Srpskog Miletića u nešto lakšoj poziciji. Prvi gol na utakmici postigao je igrač Omladinca Nikola Savić koji je u 36. minutu savladao protivničkog golmana, a izjednačio je Ognjen Milenković u 44. minutu.

Zadrugar je od 68. minuta imao igrača više jer je zbog drugog žutog kartona isključen Nemanja Babić, a od 88. minuta snage na terenu su izjednačene posle druge opomene koju je zaradio Srđan Macanović.

Parovi narednog kola su Zadrugar – Aleksa Šantić i Terekveš – Omladinac.

Omladinac – Zadrugar 1:1 (1:1)

Omladinac: Ilić, Stojaković, Seljakov, Savić, Babić, Ćirić, Ognjenović, Malobabić, Bojanić, Streharski, Doroslovac. Igrali su još: Doroslovac i Milutinov.

Zadrugar: Dondić, Milenković, Tojić, Macanović, Pavkov, Stojanović, Veselinović, Novak, Pjević, Stojiljković, Kiralj. Igrao je još Stefanović.

Fudbaleri Radničkog iz Sombora lako su izašli na kraj sa Borcem u Bačkom Gračacu. Vodeći tim lige je šest puta zatresao mrežu domaćina koji nije uspeo da postigne ni počasni pogodak.

Veljko Vukadinović (17. i 51. minut) i Damir Opačić (20. i 74. minut) bili su dvostruki strelci za goste, dok su preostala dva gola postigli Miloš Lukić (13. minut) i Srđan Vuković (71. minut).

Borac je ostao zakucan za dno tabele bez bodova. Gračani u sledećem kolu gostuju u Rastini.

Borac – Radnički 0:6 (0:3)

Borac: Čanković, Krnatić, Ličina, A. Pokrajac, Dobrić, Žegarac, Končarević, Orlović, Jokić, Zorić, Dautović. Igrali su još: Vidljinović, B. Pokrajac i Brkljač.

Radnički: Vezmar, Lukić, Grgić, Japundžić, Drača, Opačić, Vuković, V. Vukadinović, Mazinjanin, Kolarić, M. Vukadinović. Igrali su još: Marković, Risteski, Janjatović, Zorica i Josić.

Proteklo kolo bilo je neuspešno i za tim sa odžačke “Grbavice”. U Aleksi Šantiću je istoimeni tim stigao do velike prednosti golovima Aleksandra Sjerana u 26. i 36. minutu, odnosno Miloša Miličića u 49. minutu.

Nisu se mirili fudbaleri OFK Odžaka sa porazom, a upornost im se isplatila u finišu meča kada je Milan Veljković sa dva gola u 85. i 90. minutu smanjio na 3:2. Za više od toga gosti nisu imali ni snage ni vremena.

Narednog vikenda u Odžake dolazi Jedinstvo Lemeš.

Aleksa Šantić – OFK Odžaci 3:2 (2:0)

Aleksa Šantić: Drašković, Branežac, S. Pejak, Tomić, Milićević, N. Pejak, Babić, Miličić, Milić, U. Bibić, Sjeran. Igrali su još: Petrović, M. Bibić, Kujundžić, Matković i Kolak.

OFK Odžaci: Kronić, Kanja, Sekulić, Irić, Vig, Ostojić, Veljković, Jovanović, Cvetković, Kovačević, Lopušina. Igrali su još: Prečanica, Starčević i Mitić.

Rezultati ostalih utakmica 9. kola: Mladost – Terekveš 2:2, Jedinstvo Lemeš – Polet (S) 0:4, Kordun – Polet (R) 6:1. Slobodan je bio Dinamo 1923.