Nikolina Lemić osvojila trofej Zrenjaninski pobednik

Na takmičenju “Zrenjaninski pobednik 2017” koje je održano u nedelju, 19. novembra u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, karatisti odžačke “Mladosti” osvojili su osam medalja. Članica kluba iz Odžaka, Nikolina Lemić, proglašena je za najbolju takmičarku na turniru.

Nikolina Lemić sa organizatorom turnira
SBK “Mladost” predstavljalo je četvoro takmičara u deset pojedinačnih kategorija.

Nikolina Lemić je bila najbolja u borbama u konkurenciji seniorki – apsolutna kategorija i u borbama u konkurenciji juniorki +57 kilograma. Pored dva zlata osvojila je i bronzu u borbama u konkurenciji mlađih seniorki – apsolutna kategorija. Na kraju joj je pripao i pehar za najbolju takmičarku na turniru.

Lemićeva je u završnoj borbi najjače kategorije kod žena, seniorskom finalu u apsolutnoj kategoriji, pobedila klupsku koleginicu Sanju Tojagić kojoj je tako pripalo srebro. Isto odličje osvojili su i Milan Jovkić – kadeti borbe -54 kilograma i Sara Milosavljević – ženske nade borbe +42 kilograma.

Sara Milosavljević je osvojila srebro u najbrojnijom kategoriji
U takmičenju u katama Milanu Jovkiću je pripala bronzana medalja u konkurenciji kadeta, a isto odličje osvojila je i Sanja Tojagić u konkurenciji mlađih seniorki – borbe apsolutna kategorija.

Takmičenje u Zrenjaninu okupilo je 600 karatista iz 45 klubova iz Srbije, Rumunije, BiH i Hrvatske.

Organizatori su bili Šotokan karate savez Srbije i KK “Banat” iz Zrenjanina.