Na Grbavici gosti sve rešili u prvom delu, Zadrugar protiv fenjeraša brojao do deset

Fudbaleri BSK-a su drugo kolo zaredom protivnicima uručili “petardu” bez primljenog gola. Brestovčani su u protekloj rundi Međuopštinske lige Sombor 1. razred slavili na stadionu “Grbavica” protiv opštinskog rivala OFK Odžaka.

Zasluženu pobedu posle bolje igre u većem delu susreta igrači trenera Đorđa Beljanskog su krunisali sa pet pogodaka. Novim trijumfom su nastavili da u stopu prate vodeće timove, dok je domaćin ostao u problemima oko borbe za opstanak.

Goleadu gostiju otvorio je u 26. minutu Radivoje Stanković koji je sa dvadeset metara smestio loptu pod prečku. U nastavku su fudbaleri iz Bačkog Brestovca posle nekoliko propuštenih prilika, preko Petra Agbabe u 40. i Milovana Božića u 42. minutu došli do tri gola prednosti i time praktično rešili pitanje pobednika na ovom meču.

Marko Medić je postigao četvrti gol za svoju ekipu u 50. minutu, da bi konačan rezultat u 66. minutu postavio Petar Agbaba, koji se sa dva pogotka protiv OFK Odžaka učvrstio na vrhu liste strelaca.

BSK u sledećem kolu dočekuje Radnički iz Sombora, dok sastav iz Odžaka putuje u Deronje ne megdan ekipi Omladinca.

OFK Odžaci – BSK 0:5 (0:3)

OFK Odžaci: Starčević, Kanja, Vasić, Prečanica, Ostojić, Krstić, Ilibašić, Jovanović, Ilić, Stanković, Mijatović. Igrali su još: Bogdanović, Milenković.

BSK: Lagundžin, Teslić, Stojan Đurđević, Božić, Radaković, Zelenović, Agbaba, Stojsavljević, Stanković, Divjak, Medić. Igrao je još: Korać.

Deronjčani su u Kruščić otišli sa desetoricom igrača, pa ubedljiv poraz protiv domaćina koji se bori da sačuva ligaški status i nije veliko iznenađenje.

Mladost podiže formu kako se zahuktava borba za opstanak i protiv Omladinca je došla do treće vezane pobede u prvenstvu. Po dva gola za tim iz Kruščića postigli su Marko Kilić i Gačević, a jednom se u strelce upisao Nađ.

Mladost – Omladinac (D) 5:0 (4:0)

Mladost: Kalinić, Jokić, Hančar, Fekete, Javor, M. Kilić, D. Kilić, Grdinić, Gačević, Nađ, Vlahović. Igrali su još: Sobek, Vuković.

Omladinac (D): Marković, Lučar, Seljakov, Savić, Gojić, Ćirić, Ognjenović, Dimić, Nikić, Lazić.

Do pobede su stigli igrači Zadrugara iz Srpskog Miletića koji su na svom terenu savladali već otpisanu Telečku, u utakmici u kojoj je viđeno čak 12 golova.

Dekanj je postigao četiri pogotka, Veselinović tri, dok su se po jednom u strelce za Miletić upisali Tasić, Rančić i Vuković.

Zadrugar narednu utakmicu igra sa Poletom u Rastini.

Zadrugar – Telečka 10:2 (4:0)

Zadrugar: Stefanović, Jovanović, Novak, Bečanović, Gaković, A. Pavkov, Veselinović, Dekanj, Kiralj, Rančić, Tasić. Igrali su još: Z. Pavkov, Vuković, Vujović.

Telečka: M. Radić, Perić, Kobac, Sučević, Laketa, Klipa, Krstić, B. Radić, Mijić, Sabov, Stanić. Igrali su još: Šafranko, Novaković, Vukas, Grković.

Rezultati preostalih mečeva 21. kola MFL Sombor prvi razred: Polet (S) – Omladinac (B) 1:0, Terekveš – Aleksa Šantić 3:0, Dinamo 1923 – Polet (R) 2:1, Radnički – Kula 0:1.