Marko Đorović presudio u derbiju

Derbi 8. kola Vojvođanske fudbalske lige Bačka pripao je fudbalerima OFK Odžaka koji su pred svojim simpatizerima sa 3:2 pobedili trenutno drugoplasirani TSC. Dva puta su OFK-ovci vodili, a gosti izjednačavali rezultat, da bi minut pre kraja najbolji igrač utakmice Marko Đorović iz slobodnog udarca postigao pobedonosni gol.

Borac je na svom terenu u Bačkom Gračacu osvojio prvi bod. Iako je Zadrugar vodio sa 0:2 u drugom poluvremenu, Gračani su golom Radakovića prvo smanjili rezultat da bi u poslednjem minutu Žegarac uspeo da izjednači za konačnih 2:2.

U ostalim utakmicama su postignuti sledeći rezultati: ŽAK – Tavankut 2:1, Vrbas – Mladost Turija 2:0, Srbobran – Polet 3:2, Jadran – Mladost Apatin 0:1, Preporod – Subotica 0:4 i Tisa – Bačka 4:1.

Na tabeli vode OFK Odžaci sa maksimalnim učinkom od 24 boda, Subotica je druga sa 18, dok je Zadrugar četvrti sa 17 bodova. Borac je poslednji 16. sa samo jednim bodom.