Lalićani brojali do osam protiv Telečke

Fudbaleri Panonije iz Lalića pobedili su Telečku rezultatom 8:1 u derbiju začelja Međuopštinske fudbalske lige Sombor 1. razred.

FK Panonija 1924 Lalić
Lalićani su do prvog trijumfa u sezoni stigli više nego ubedljivom igrom i već do odmora imali su veliki prednost. Valentin Cetenji je u 22. minutu otvorio goleadu Panonije, a u istom minutu pao je i drugi pogodak. Strelac je bio Tomislav Fedek iz kaznenog udarca, da bi savršeno poluvreme za domaćine zaokružio Boris Juhik koji je golmana Telečke savladao u 29. i 44. minutu.

U drugom delu nastavili su fudbaleri Panonije u istom ritmu i rutinski priveli susret kraju golovima Denisa Dobeckog u 58, Željka Maksića u 61, Dejana Brkina u 62. i Darija Čriepoka u 80. minutu. Gosti iz Telečke nisu mogli više od počasnog pogotka koji je postigao Marko Verebelji pet minuta pre isteka regularnog dela utakmice.

Panonija naredni meč igra u Sonti protiv Dinama.

Panonija – Telečka 8:1 (4:0)

Panonija: Molnar, Benedek, Fedek, Dobrić, Seč, Dobecki, Juhik, Cetenji, Bruner, Lamoš, Maksić. Igrali su još: Terek, Đurčjanski, Brkin, Šoškić i Čriepok.

Telečka: Varga, Milović, Sabov, Perić, Novaković, Mastilović, Vukas, Nikolić, Verebelji, Stanić, Mijić. Gosti nisu imali izmene.

Rezultati ostalih utakmica 5. kola: Dinamo (S) – Dunav 5:2, Sport – PIK 2023 0:3, Jedinstvo (R) – Jedinstvo 1947 3:2, Bratstvo 2019 – Jedinstvo Stanišić 0:2.