Fudbaleri Tekstilca završili učešće u Kupu

Fudbaleri Tekstilca iz Odžaka završili su učešće u najmasovnijem klupskom takmičenju nakon što su poraženi na gostovanju kod RFK Novog Sada 1921 rezultatom 2:0, u susretu četvrtine finala Kupa Vojvodine.

nsfudbal.com
Domaćin je do pobede došao sa dva gola u drugom delu igre, a prvi pogodak postignut je iz penala. Balabanovića je oborio Blagojević, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Branković za 1:0 (53. minut).

Balabanović je učestvovao i u akciji kod drugog gola asistirajući rezervisti Jovanoviću koji je overio prolaz svog tima u nadoknadi vremena (93. minut).

RFK NS-1921 – Tekstilac 2:0 (0:0)

RFK Novi Sad 1921: Hromiš, Branković, Štefek, Suvajdžić, Ignjić, Simić, Panjak, Kovačević, Kantardžić, Kulpinac, Kurtiši. Igrali su još Galić, Balabanović, Vukaljević, Erak i Jovanović.

Tekstilac: Brać, Blagojević, Vuković, Maksimović, Ilić, Božičić, Šavija, Jezdović, Klisura, Vladić, Brborić. Igrali su još Serdar, Zekić i Zirić.

U ostalim četvrtfinalnim utakmicama uspešniji su bili gosti. Rezultati: Radnički Zrenjanin – Jedinstvo Rumenka 0:2, Sloboda Novi Kozarci – OFK Vršac 0:2 i Tavankut – Hajduk Divoš 0:3.

Parovi polufinala Kupa Vojvodine – sreda, 25. maj: OFK Vršac – RFK Novi Sad 1921 i Hajduk Divoš – Jedinstvo Rumenka.