Božičić sa dva gola rešio pitanje pobednika

Predstavnici opštine Odžaci u Međuopštinskoj fudbalskoj ligi Sombor 1. razred su ove sezone daleko od borbe za visok plasman. Duel lokalnih rivala OFK Odžaka i Omladinca koji je odigran u okviru 8. prvenstvenog kola rešio je Dario Božičić koji je doneo tri boda domaćinu.

Opštinski derbi na “Grbavici” privukao je pažnju ljubitelja fudbala koji su prisustvovali borbenom meču u kome je ekipa OFK Odžaka, prema svemu viđenom na terenu, mogla da ostvari i ubedljiviji trijumf.

Iskusni Božičić je sa dva gola u 34. i 53. minutu rešio pitanje pobednika, dok je jedini pogodak za goste postigao Dragan Bojanić koji je u 67. minutu bio precizan sa bele tačke.

Sledeće kolo donosi novi opštinski derbi Omladinac – Zadrugar Srpski Miletić. Sastav OFK Odžaka putuje u Aleksu Šantić.

OFK Odžaci – Omladinac 2:1 (1:0)

OFK Odžaci: Kronić, Kanja, Sekulić, Lazić, Vig, Veljković, Božičić, Kovačević, Lopušina, Mijatović, Bogdanović. Igrali su još: Vasiljević, Cvetković, Jovanović i Ilić.

Omladinac: Ilić, Stojaković, Lučar, Babić, Ćosić, Savić, Ognjenović, Bojanić, Salijević, Pajić, Mačak. Igrali su još: Seljakov, Ćirić, Malobabić i Nikić.

Miletićani su na svom terenu remizirali sa ekipom Mladosti iz Kruščića. Meč je završen 1:1.

Mladost je došla u rano vođstvo preko Bogdana Gačevića koji je u 7. minutu zatresao mrežu domaćina. Na novi gol čekalo se do 60. minuta kada je Milutin Rančić izjednačujućim pogotkom postavio konačan rezultat utakmice.

Zadrugar – Mladost 1:1 (0:1)

Zadrugar: Dondić, Milenković, Tojić, B. Macanović, S. Macanović, Pavkov, Novak, Rančić, Pjević, Zambo, Veselinović. Igrali su još: Stefanović, Dekanj, Vujović i Kiralj.

Mladost: Kalinić, Hančar, Jokić, Gačević, Janjić, M. Kilić, Grdinić, Nađ, Fekete, Vlahović, Šuković. Igrali su još: Sobek i Popović.

Borac je odmarao u proteklom kolu, a narednog vikenda u Bački Gračac dolazi lider Radnički iz Sombora.

Rezultati ostalih susreta 8. kola MFL Sombor prvi razred: Radnički – Kordun 3:0, Polet (R) – Jedinstvo Lemeš 4:3, Polet (S) – Aleksa Šantić 5:0, Terekveš – Dinamo 1923 1:2.