Borcu ostali bodovi i pored dva penala za goste iz Karavukova

Uvodni meč 14. kola Područne fudbalske lige Sombor odigran je u Bačkom Gračacu gde su se sastali Borac i Polet iz Karavukova. Domaćin je slavio rezultatom 2:1 (1:1), a sva tri gola pala su posle prekida.

borac-poletOpštinski rivali odigrali su borbenu i dinamičnu utakmicu koja je opravdala epitet derbija. Glavni sudija Goran Janković iz Odžaka dodelio je ukupno sedam žutih kartona i dosudio dva penala za goste.

Utakmica tek što je krenula, a Borac je imao odličnu priliku da povede preko Zagorca koji je bio neprecizan. Nakon toga ređale su se šanse na obe strane, ali su mreže mirovale sve do 21. minuta. Posle kornera i centaršuta kapitena domaćih Žegarca, odlično se pred gostujućim golmanom snašao Ilić koji je neodbranjivim udarcem doveo Borac u vođstvo – 1:0.

Prvi kazneni udarac za Polet dosuđen je u 34. minutu, nakon što je Jovčić oboren u šesnaestercu Borca. Precizan sa bele tačke bio je Milenković za 1:1, a to je rezultat sa kojim se i otišlo na odmor.

Drugo poluvreme otvorio je odličnom šansom Ilić koji je u 52. minutu propustio priliku da ponovo donese prednost svom timu. Desetak minuta vodila se velika borba na terenu, a onda je usledio šok za domaće igrače. Nakon velike gužve i zbrke pred golom Borca glavni sudija je svirao penal za ekipu iz Karavukova. Igrao se 63. minut, opet je izvođač bio Milenković, ali je Marković ovaj put uspeo da sačuva svoju mrežu.

Pogodak je pao već u sledećem napadu i ponovo je golman gostiju Ivanović morao da vadi loptu iz svog gola nakon kornera koji je izveo Žegarac. Subašić je u 65. minutu preciznim udarcem glavom doneo veliko slavlje svom timu – 2:1. Do kraja je lopta više bila na polovini Poleta, ali se rezultat nije menjao.

Na kraju se može reći da je Borac zasluženo slavio jer je bio bolji tim i stvorio je mnogo više šansi.

Golman Borca Miloš Marković je bio junak domaće ekipe jer je odbranio penal, a pored toga imao je još par odličnih intervencija. Međutim, da se dodeljuje titula igrača utakmice ona bi pripala kapitenu Nikoli Žegarcu koji je uspešno odrađivao zadatke u napadu i odbrani, a i oba gola su pala posle njegovog izvođenja kornera.

Sastavi timova

Borac: Marković, Miloš Radaković, Marko Čuturilo, Subašić, Zagorac, Pokrajac, Ilić, Žegarac, Ćuk, Nešković, Milan Radaković, Brkljač, Vojnović, Milan Čuturilo, Ivanić, Kovačević i Jokić.

Polet: Ivanović, Aleksić, Kostadinović, Željko Stanković, Sava Stanković, Milenković, Aleksandar Stošić, Jovčić, Stojković, Bogdanović, Malinović, Stoiljković, Milan Stošić, Blagojević i Stamenković.

U nedelju se igraju svi ostali susreti 14. kola PFL Sombor. Parovi: ŽAK – Kulpin, Maglić – Slavija, Omladinac – Budućnost (M), Rusin – Tvrđava, Budućnost (G) – BSK, Borac 46 – Radnički 1918, Kordun – Stanišić 1920 i Budućnost (P) – Zadrugar.