Borac se vratio posle 0:2 i osvojio ceo plen

Fudbaleri Borca savladali su u Bačkom Gračacu ekipu Poleta iz Karavukova posle preokreta rezultatom 3:2 u utakmici 25. kola Područne lige Sombor.

Domaćin se nalazi među ugroženim timovima i bodovi su mu bili preko potrebni, dok gostima iz Karavukova pozicija u sredini tabele omogućava da nešto rasterećenije uđu u završnicu sezone.

Meč su odličnim prilikama otvorili Končarević za Borac i Stojković za Polet, ali su u obe situacije uspešniji bili protivnički golmani.

Fudbaleri Borca su u nastavku “pleli mrežu” oko šesnaesterca rivala, a gosti su svoju šansu tražili igrom u tranziciji. Dočekali su je u 18. minutu kada je Aleksandar Stošić najpre pucao pravo u golmana Obradovića, ali je dobio popravni i iz drugog puta uspeo da zatrese mrežu za 0:1. Isti igrač se u 34. minutu ponovo najbolje snašao pred golom Borca i svojim drugim pogotkom na utakmici doneo je Karavukovčanima velikih 0:2.

Pet minuta kasnije dosuđen je penal za domaćine zbog igranja rukom. Loptu je na belu tačku stavio kapiten Borca Nikola Žegarac i preciznim udarcem smanjio prednost gostiju na 1:2, što je bio i rezultat kojim se otišlo na odmor.

Borac (BG) – Polet 3:2 (1:2)

Borac: Obradović, Krnatić, Čuturilo, Krtinić, Stojanović, A. Pokrajac, Žegarac, Ivanić, Stokić, Končarević, Dautović. Igrali su još: Đurđev, Radaković, Kovačević, Dobrić, B. Pokrajac.

Polet: Krstić, Aleksić, Doroslovac, Milenković, Stanković, Stojković, Cvetković, M. Stošić, A. Stošić, Ilić, Veselinović. Igrali su još: Malinović, Bogdanović, Ivanović.

Preokret svoje ekipe najavio je Nemanja Đurđev koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena i već u prvom minutu nastavka savladao golmana Krstića za 2:2.

Tek tada se zaoštrila borba za svaku loptu, ređale su se prilike i šutevi Ivanića, Stokića i Đurđeva za Borac, na drugoj strani Doroslovac je oprobao udarac iz daljine, ali se rezultat nije menjao do 80. minuta kada je rezervista Uroš Dobrić postavio konačnih 3:2.

Na kraju se može reći zaslužena pobeda domaćih fudbalera koji su imali više udaraca ka golu protivnika i više loptu u svom posedu.

Borac u sledećem kolu gostuje kod Budućnosti iz Paraga, dok će Polet u Karavukovu ugostiti Crvenku.

PFL Sombor 25. kolo rezultati: subota – Crvenka – Budućnost (G) 3:0, Borac (BG) – Polet 3:2, ČSK Pivara – ŽAK 3:0; nedelja – Borac 46 – Budućnost (P) 2:0, Naša zvezda – Rusin 1:4, Lipar – Soko 2:0, Hajduk – Kordun 6:0; sreda – Tvrđava – Budućnost (M) 2:3.