Borac nije uspeo u baražu

fk boracFudbaleri Borca iz Bačkog Gračaca odigrali su juče na svom terenu 1:1 sa Tavankutom u revanš meču baraža za popunu Vojvođanske lige – grupa Bačka. Kako su prvi susret rešili u svoju korist sa 2:0, gosti iz Tavankuta su izašli kao pobednici iz ovog dvomeča i obezbedili su plasman u novoformiranu Vojvođansku ligu.

Nakon odigranog baraža između Borca i Tavankuta poznat je i kompletan sastav Područne lige Sombor i Vojvođanske lige – grupa Bačka za narednu sezonu.

Sastav Područne lige Sombor: Borac Bački Gračac, Omladinac Bukovac, Hajduk Stapar, Polet Karavukovo, Graničar Gakovo, Kula, Kordun Kljajićevo, BSK Bački Brestovac, Omladinac Deronje, Sloga Čonoplja, Stanišić, Lipar, Mladost Kruščić, Terekveš Svilojevo, Rusin Ruski Krstur i Graničar Riđica.

U Vojvođanskoj ligi – grupa Bačka takmičiće se sledeći klubovi: Tekstilac Odžaci, OFK Odžaci, Zadrugar Srpski Miletić, TSC Bačka Topola, Vrbas, Srbobran, Polet Sivac, Tisa Adorjan, Bačka Pačir, Subotica, OFK Mladost Apatin, ŽAK Sombor, Jadran Feketić, Preporod Novi Žednik, Olimpija Gunaroš i Tavankut.

Nezvanično se pominje mogućnost da bi Dinamo iz Pančeva zbog finansijskih problema mogao da istupi iz Srpske lige Vojvodina. U tom slučaju bi se Tekstilac i naredne sezone takmičio u Srpskoj ligi, iz koje je ispao ove godine, dok bi oba učesnika baraža Borac – Tavankut obezbedila plasman u novoformiranu Bačku ligu. Ovakav rasplet je, međutim, još uvek u domenu nagađanja.

Utakmicu u Bačkom Gračacu pratilo oko 300 gledalaca

Borac – Tavankut 1:1 (0:1)

Bački Gračac – Gledalaca 300. Sudija: Siniša Sremac (Ruma) 7,5. Strelci: Bradić 82. minut (Borac), a Herbert 39. minut (Tavankut). Žuti kartoni: Dautović (Borac), a Ruski, Balažić i Poljaković (Tavankut).

Borac: Vajagić 7,5, Ivković 6, Stoiljković 6,5, N. Ćuk 5,5, Dautović 7, Bradić 7,5, Krtinić 6 (Jokić 6,5), Stanić 6 (Karadžić 6,5), Žegarac 7, B. Ćuk 7, Moguš 5,5 (Irić 6,5)

Tavankut: Vuković 7, I. Skenderović 7, Jaramazović 6,5 (Šarčević 6,5), Ruski 7, Mihaljević 7,5, Balažić 7, G. Skenderović 7, Vizin 7 (Perić -), Poljaković 8 (Pletikosa -), Šimić 7, Hubert 8.

Igrač utakmice: Poljaković

Igrači domaćeg tima najavljivali su da će se punom merom revanširati Tavankućanima za poraz od dva gola razlike u prvoj utakmici. Bio je to optimizam bez pokrića, jer su se gosti predstavili u znatno boljem svetlu i nakon dva susreta, zasluženo su se plasirali u viši stepen takmičenja.

Gračani su utakmicu počeli ofanzivno, sa željom da što pre stignu do pogotka, ali su njihovi rivali u tim trenucima igrali sa pojačanom odbranom, tako da kapiten Žegarac i saigrači nisu uspeli stvoriti ozbiljnu priliku. Nakon pola sata igre kapiten Borca je iz slobodnog udarca sa više od dvadeset metara pogodio stativu i to je bilo sve u ovom delu utakmice. Gosti su ubrzo nagovestili da nisu došli samo da se brane. Prvo je Vizin sa tridesetak metara pucao pored samog gola, da bi malo kasnije gosti stigli do vođstva. Iskusni Nikola Ćuk je ispred svog kaznenog prostora poklonio loptu Herbertu, a ovaj je, ne časeći ni trenutka, neočekivani poklon preciznim udarcem pretvorio u vodeći pogodak – 0:1. Bio je to šok od koga se igrači Borca nisu mogli dugo oporaviti.

Prvi minuti nastavka utakmice protekli su u znaku znatno bolje igre gostiju. U roku od pet minuta stvorili su dve vrlo povoljne prilike. Oba puta je najbolji akter susreta, iskusni Poljaković, bio neuhvatljiv za odbranu domaćih i izbijao ispred raspoloženog Vajagića koji je iz mat pozicija izašao kao pobednik. Ubrzo je Balažić sa dvadesetak metara snažnim udarcem zatresao prečku. Bio je to period potpune dominacije Tavankućana, dok su Gračani delovali nemoćno.

Gračani su se potom oslobodili pritiska i u nekoliko navrata su pripretili gostujućem golmanu. I kad se mislilo da će gosti pobediti, vezni igrač domaćih Rade Bradić je sa više od 30 metara, oštrim i preciznim udarcem po zemlji postigao vrlo lep gol za konačnih – 1:1.