Bačka zona: Porazi Tekstilca i Zadrugara od vodećih ekipa

Fudbalske ekipe iz opštine Odžaci koje se takmiče u Vojvođanskoj ligi “Bačka” poražene su u 23. prvenstvenom kolu. Tekstilac je doživeo potop u Čonoplji, gde je domaća Sloga slavila sa 8:1. Utakmica u Srpskom Miletiću između Zadrugara i Bratstva 1946 iz Prigrevice završena je rezultatom 0:1.

fudbalNa poluvremenu utakmice u Čonoplji rezultat je bio 3:0 za domaćine koji su drugi na tabeli, a još pet golova primila je ekipa Tekstilca u drugom delu susreta. Ubedljivi poraz odžačkih plavo-belih ublažio je Agbaba počasnim pogotkom u 80. minutu.

Jedan gol viđen je na utakmici u Srpskom Miletiću u kojoj je lider prvenstva, ekipa Bratstva, pobedila domaći Zadrugar i tako opravdala ulogu favorita.

U ostalim susretima odigranim proteklog vikenda postignuti su sledeći rezultati: ŽAK Sombor – OFK Mladost APA Apatin 2:2, Tavankut – Bečej 1918 2:2, Polet Sivac – Mladost Turija 0:1, Srbobran – Bačka Pačir 1:2, Tisa Adorjan – Radnički Sombor 2:1 i OFK Vrbas – Subotica 2:2.

U narednom kolu Tekstilac dočekuje OFK Vrbas, a Zadrugar gostuje kod Bačke iz Pačira.

tabela: srbijasport.net