Ana Ćirić osvojila pet zlatnih medalja!

Najbolja takmičarka Karate kluba Mladost iz Odžaka Ana Ćirić nastavlja sa odličnim rezultatima. Ona je na Kupu Srbije koji je održan u Požarevcu, osvojila pet zlatnih medalja u borbama i pojedinačno je bila najbolja takmičarka ove sportske manifestacije. Ana je to uradila na superioran način u borbama u seniorskoj i apsolutnoj kategoriji, čime je još jednom potvrdila da se nalazi u vrhunskoj formi.

Od ostalih članova Mladosti, do zlatnih odličja su još došli: Milan Prodanović, Jelena Dujić, ekipa muških nada u izvođenju kata u sastavu Milan Jovkić, Danilo Ranđelović i Uroš Dobrić, zatim ekipa kadetkinja u borbama u sastavu Ana Žjak, Danica Tomanović, Teodora Milutinov i Nikolina Lemić, kao i ekipa seniorki u tandemu Ana Ćirić i Jelena Dujić. Zlatnu medalju u borbama osvojila je i talentovana poletarka Marijana Miletić.

Do dve srebrne medalje je došao Uroš Dobrić, a po jednu su osvojili: Marijana Miletić, Danilo Ranđelović, Milan Prodanović i ekipa kadetkinja u izvođenju kata u sastavu Danica Tomanović, Teodora Milutinov i Nikolina Lemić.

Bronzana odličja su pripala Milanu Jovkiću i ekipi muških nada u kojoj su bili Jovkić, Ranđelović, Dobrić i Petar Golubović.

Organizator ovog takmičenja bio je Šotokan karate savez Srbije i na njemu je učestvovalo 650 takmičara iz 49 klubova, koji su plasman izborili na regionalnim takmičenjima u konkurenciji 144 kluba iz Srbije.

U generalnom plasmanu prvo mesto je pripalo karatistima Vrbasa koji su osvojili 88 bodova, drugo mesto je osvojio KK Enpi iz Subotice sa 79 bodova, dok je odžačka Mladost bila treća sa 72 boda.

– Ovo je bio još jedan u nizu uspešnih nastupa mojih takmičara. Možda je njih nekoliko malo podbacilo, ali gledano u celini, vrlo sam zadovoljan ukupnim učinkom. Ostalo nam je još jedno takmičenje u ovoj godini. Biće to Kup konfederacije na kojem želimo da kao ekipa zabeležimo još jedan značajan uspeh. Potom će uslediti svođenje bilansa onog što smo postigli tokom ove godine koja nam je na rezultatskom planu bila vrlo uspešna. Sledi i izbor najboljih sportita naše opštine, pa ćemo se potruditi da predložimo komisiji one takmičare koji su bili najbolji – ističe sa zadovoljstvom trener Miško Milosavljević.