Aleksandra Mijić i Ilija Vučković osvojili Zlatnu pesnicu

Šesti po redu karate turnir “Zlatna pesnica” okupio je u subotu u Sportsko-poslovnom centru Odžaci više od 300 takmičara iz 22 kluba. Među njima su bili klubovi iz Rumunije, Mađarske, Republike Srpske i Federacije BiH, kao i 18 klubova iz Srbije. Prirodno je što su najbrojniji bili članovi Karate kluba “Mladost” iz Odžaka, koji su na ovom turniru imali 72 člana svih uzrasnih kategorija. Domaćini su bili zastupljeni u takmičenju u katama i borbama, pojedinačno i ekipno.

Seniori-borbeTrofej “Zlatna pesnica” za seniore u borbama osvojio je Ilija Vučković iz KK “Vrbas”, srebro je pripalo Danku Đokiću iz Aradca, dok su dve bronzane medalje dobili Dušan Nikolić iz Odžaka i Predrag Tadić iz Aradca.

U konkurenciji seniorki u borbama, zlato je osvojila Aleksandra Mijić iz odžačke “Mladosti”. Srebro je pripalo njenoj klupskoj drugarici Jeleni Dujić, kojima se priključila i Milica Stamenković sa bronzom koju je još dobila i Radica Žepinić iz “Vrbasa”.

U miks konkurenciji seniora (muškarci i žene) u izvođenju kata zlato je osvojila Sanela Vajagić iz Temerina, srebro je otišlo u ruke Ane Mrdić iz Šapca, dok je Radica Žepinić kao treća dobila bronzanu medalju.

Karate klub “Mladost” je po tradiciji bio najbolji i ovog puta u ukupnom poretku, jer su učenici trenera Miše i Damira Milosavljevića osvojili najviše bodova, ukupno 225. Oni su se po običaju ustanovljenom još na prvom turniru odrekli prvog mesta u generalnom plasmanu, tako da je ono pripalo takmičarima iz Vrbasa koji su osvojili 102 boda. Na stepeniku niže su se našli karatisti Čoke sa 87 bodova, dok su treći sa 80 bodova bili članovi KK “Crni pojas” iz Kovilja.

Pobedničkoj ekipi “Vrbasa” pripao je pehar, dok su svi ostali takmičari koji su osvojili prva tri mesta dobili odgovarajuće medalje i zahvalnice.

Svečano otvaranje turnira
Zahvalnice za doprinos razvoju karatea i KK “Mladost” dobili su mnogi sponzori, počev od Šotokan karate saveza Srbije, Opštine Odžaci, Sportskog saveza opštine i još 29 sponzora koji su pomogli da se “Zlatna pesnica” i ove godine održi.

– Mi smo im zahvalni na tome, kao i svim klubovima i pojedincima koji su i u ovim kriznim vremenima našli načina da uzmu učešća na ovom turniru. Trudili smo se da sve protekne u najboljem mogućem redu, i po mišljenju zvaničnih lica i samih učesnika uspeli smo u tome u potpunosti. Organizacija je bila besprekorna, kao i prijem i gostoprimstvo koje smo mi kao domaćini pokazivali na svakom koraku. Zbog toga su nam mnogi naši gosti rekli da će i sledeće godine doći u naš grad na ovaj turnir, koji je posle šest godina stekao visok ugled u svetu karatea – ističe Miško Milosavljević, prvi čovek KK “Mladost”.